5. maja leta 1957 sta v tragični nesreči v majhni vasici Hexam v Angliji umrli dve mladi angleški deklici - sestri Joanna (11), in Jacqueline (6) Pollock. S prijateljico sta se peš odpravili v cerkev, ko je avtomobil njihovo življenje nenadoma prekinil. Starša sestric Pollock John in Florence sta bila zaprepadena. Nič si nista želela bolj, kot da bi se njuni deklici vrnili. John je po smrti sestric celo izjavil, da bosta z ženo kmalu dobila nov par deklic - a mu seveda nihče ni verjel.
Leto kasneje, prav kot si je John želel in napovedal, je Florence rodila dvojčici Gillian in Jennifer. Čeprav sta bila v začetku nekoliko skeptična, jima je postalo kmalu jasno, da gre za reinkarnacijo pokojnih deklic. Ena od dvojčic je imela na čelu belo črto na točno istem mestu kot pokojna sestra brazgotino, združevalo pa ju je tudi enako rojstno znamenje.
Z odraščanjem dvojčic sta starša opazila vedno več znakov, da gre zares za prerojeni pokojni hčerki. Ko sta bili dovolj stari in začeli govoriti, sta prepoznali in zahtevali igrače, ki so pripadale pokojnima sestrama. Punčke in plišaste igrače sta pravilno imenovali, kljub temu da jima starša nista povedala njihovih imen.
Ko sta bili še dojenčici, se je družina preselila v drugi kraj, pa vendar sta dvojčici ob obisku prvega mesta opozarjali na kraje, ki so bili le pokojnima sestrama znani - na primer šola, ki sta jo obiskovali.
Bili sta prestrašeni, ko sta zagledali bližajoči se avtomobil. “Ta avto prihaja po naju!,” naj bi enkrat zakričali. Imeli sta tudi ponavljajoče se nočne more o tem, da ju je povozil avto.
Ko sta dvojčici dopolnili pet let, so postali ti dogodki manj pogosti in sestrici sta običajno nadaljevali s svojim življenjem. Spomini na pretekla življenja so izginili. Kljub temu je njuna zgodba prišla do dr. Iana Stevensona (1918-2007), psihologa, ki je preučeval reinkarnacijo. Po študiji na tisoče domnevnih primerov je dr. Stevenson napisal knjigo, v kateri je pripovedoval o 14 teh primerih, za katere je menil, da so resnični. En od teh primerov je bil tisti o sestrah Pollock.
Čeprav je dogodek morda le del lažnega upanja žalostnih staršev, se zdi, da zgodbe, kot je ta, dajejo pojmu reinkarnacije veliko verodostojnost. Zamisel, da človek po smrti začne novo življenje v drugem telesu, najdemo povsod po svetu. Budisti v Tibetu, teozofi v Nemčiji, scientologi v Ameriki, hindujci v Indiji se vsi strinjajo, da je ponovno rojstvo življenjsko dejstvo. Tudi starogrški filozofi, kot sta Sokrat in Platon, so verjeli, da je to res.