... 10.000 evrov. "Pravega medu v trgovinah in na tržnicah ne prodajajo, saj čebele ne morejo naravno proizvesti toliko medu. Nekateri pravijo, da je drag, jaz pa mu pravim 'zaklad sveta'," pravi AhmetEren Cakir, lastnik blagovne znamke Centauri Honey, kot se imenuje ta nebeška temna in po okusu nekoliko grenka ambrozija.
Njegov med je zelo drugačen od običajnega medu. Lahko bi ga imenovali tudi "jamski med", ker ga pridobiva v jami v turških gorah, na višini 2.500 m, daleč stran od človeških bivališč ali drugih čebeljih kolonij.
Med ima po zatrjevanju lastnika blagovne znamke veliko zdravilnih učinkov, saj je bogat z magnezijem, kalijem, fenoli, flavonoidi in antioksidanti. Zahvala za to gre zdravilnim rastlinam, ki rastejo v okolici votline in katerih pelod nabirajo njegove čebele.
Tudi pridobivanje medu je drugačno, kot pri običajnem medu, pravi lastnik, zaradi česar ga je tudi težje pridobivati. Poleg tega ga za razliko od nižinskih čebelarjev, ki med nabirajo 2-3 krat letno, na tej višini naberejo le enkrat. Pobirajo le najboljši med, ki ga redno pošiljajo v analizo turškemu znanstvenemu inštitutu za hrano, poleg tega pa s tem zagotovijo, da dovolj medu ostane tudi čebelam preko zime.