Zanimivosti

Katere skrivnosti smo googlali leta 2020?

kl
28. 12. 2020, 20.06
Posodobljeno: 28. 12. 2020, 20.10
Deli članek:

Čeprav bi na prvo žogo rekli, da so ljubitelji zarot največkrat brskali za zarotami v zvezi z virusom Sars-Cov-2 ali cepivom, pa ni bilo tako.

splet
Bigfoot

Rezultati, ki jih je razkril Google, kažejo zanimive in v nekaterih primerih zelo nenavadne trende.

Morda ne preveč presenetljivo, je med iskanjem teorij zarot in njihovih potrditev prednjačila teorija, da človeštvo ni nikoli pristalo na Luni. To so največkrat iskali Britanci, Indijci, Filipinci, Norvežani, Irci in Singapurci.

V ZDA so ljubitelji skrivnosti največkrat iskali podatke, ali obstaja bitje, imenovano Bigfoot, skrivnostno bitje, ki naj bi bilo podobno velikim opicam in ki naj bi se skrivalo v širnih gozdovih Severne Amerike. Za podobnim bitjem, ki naj bi živelo v Himalaji, Jetijem, pa so - presenetljivo - najbolj brskali Španci in Južnoafričani.

Kanadčani so medtem največkrat brskali za "ljudmi-kuščarji", teoriji o tem, da Zemljo kontrolirajo Nezemljani, ki so podobni kuščarjem. Tem naj bi pripadala večina voditeljev držav. Tovrstna brskanja so bila med bolj popularnimi tudi v Avstraliji in Švici.

V Nemčiji in Italiji so uporabniki Googla, ki jih iz tega ali onega razloga zanimajo teorije zarot, največkrat brskali za informaciji o slovitem domnevnem padcu vesoljskega vozila v Roswellu v Novi Mehiki leta 1947, Grke in Ruse pa je najbolj zanimalo, ali kralj rock'n'rolla, Elvis Presley še vedno živi.

Tudi o tem, kateri znani ljudje naj bi pripadali skrivnostnemu združenju Iluminatov. Francozi so tako preverjali Beyonce, v Hong Kongu pa Lady Gaga.

Japonci so medtem največkrat iskali podatke o Bermudskem trikotniku.

Avstrijci in Nemci so dali prednost chemtrailom, teoriji, da nas komercialna in vojaška letala načrtno zasipavajo s kemičnimi snovmi, ki človeštvu škodujejo.

Ljudje pa so brskali tudi za teorijami, da je britanski princ Charles v resnici vampir, da je Paul McCartney mrtev, pa tudi da je že dolgo mrtva pevka April Lavigne, ki so jo nadomestili z dvojnico, ki ji je v resnici ime Melissa.

Za katero skrivnostjo smo brskali Slovenci, žal ni znano. Po aktivnostih na družabnih omrežjih pa smemo s precejšnjo gotovostjo domnevati, da smo se največ ukvarjali s teorijami zarot v zvezi s koronavirusom in cepivom, ki so nas razdelile vsaj tako kot politika.