Po več letih potovanj in nastopov bi lahko rekli, da je državljan celega sveta, z nami pa je delil zgodbo o svojih začetkih. »Rojen sem v Trstu, na italijanskem ozemlju. Oče je zamejec, prihaja iz doline pri Trstu, mama pa je bila Slovenka iz Boštanja pri Sevnici.«
Ljubezen do harmonike je razvil že v rosnih letih. Njegov oče je velik ljubitelj Avsenikove glasbe, ko pa je ugotovil, da se Denis zanima za glasbo, ga je vpisal v tečaj harmonike. Otroška ljubezen do inštrumenta pa je prerasla v življenjski slog. »Priznam, da to, da bi živel od glasbe, ni bil nikoli moj življenjski cilj. Zaradi spleta okoliščin je potem to res iz hobija preraslo v poklic, danes pa sem za to res hvaležen.« V letu 2019 je Denis s harmoniko obiskal skoraj vse kontinente, pred kratkim pa se je vrnil iz Clevelanda. »Že vsako leto veliko potujem, letos pa je bilo še posebej naporno. Nastopil sem v Avstraliji, v Indiji, na Kitajskem in pred kratkim v Ameriki. Zelo sem vesel in počaščen, da lahko harmoniko in našo glasbo predstavljam novim poslušalcem po svetu. Ravno zato rad nastopam tudi v različnih situacijah, ki so za ta inštrument nove. Harmonika je povsod zelo dobro sprejeta, vabila pa se vedno znova vračajo, kar velja za neko potrditev mojega dela. Svojo kariero delim v tri obdobja. Prvo je bilo tekmovalno obdobje, kjer sem preizkušal svojo nadarjenost in se udeleževal mnogih tekmovanj. V drugem obdobju sem ogromno snemal in izdal veliko albumov. Do danes sem izdal 33 samostojnih albumov. Po tem diskografskem obdobju pa se je začelo še obdobje koncertiranja, dobival pa sem tudi bolj resna vabila na dogodke.«
KAKŠEN PA JE DENISOV REPERTOAR, KI GA LAHKO SLIŠIJO LJUDJE PO SVETU?
»Vedno se poskušam prilagoditi kraju, v katerem nastopam. Na vsakem koncertu seveda izvajam nekaj lastnih skladb, zaigram pa tudi nekaj Slakovih, ali pa na primer v Nemčiji nekaj nemških narodnozabavnih. Povsod po svetu, kjer so Slovenci, pa je seveda prisotna tudi slovenska glasba. Sicer živim v Nemčiji, vendar pa se redno vračam tudi v Trst. V Nemčiji mi res ustrezata tradicija in lokacija, saj izredno pogosto igram v Švici in Nemčiji, prav tako pa ljudje res spoštujejo harmoniko. V Sloveniji je koncentracija harmonikarjev res velika, ker pa sam živim od nastopov, je nekoliko lažje s tem inštrumentom uspeti v Nemčiji.«