»Bilo mi je kar malo slabo,« je povedala po 71 letih molka. Na svoj prvi dan se je morala prebiti čez tri stražarnice enot SS. »Hiša je bila polna gostov, kar od nikoder pa se je vzel Führer.« Kmalu ji je postalo jasno, da v njegovi prisotnosti ne sme govoriti, prav tako pa je bilo celotnemu osebju strogo prepovedano opravljati – tega, pravi, se niso ravno držali – in poročati o dogajanju v Berghofu.
Bila je ena od 22 deklet in čeprav je bila pogosto v njegovi prisotnosti, s Hitlerjem menda nikoli ni spregovorila. Govoril je le z osebjem, ki mu je služilo že več časa – prav tako so le ti imeli vstop v njegove zasebne prostore. Elisabeth je večino časa delala v pralnici in šivalnicah, čistila in Hitlerju kuhala čaj.
Nekoč je razbila eno od čajnih skodelic, zaradi česar je izgubila nekaj prostih dni.
Hitler, ki je sicer bil na strogi dieti in je pil le toplo vodo, naj bi ponoči pogosto izropal hladilnik. Še posebej naj bi mu teknile sladice. Dnevno so mu morale speči posebno pecivo – jabolčni kolač, posut z orehi in rozinami, ki ga je povečini jedel ponoči.
Nekoč je razbila eno od čajnih skodelic, zaradi česar je izgubila nekaj prostih dni. Hujšega pa jim menda ni bilo. Medtem ko je njena družina imela za jesti le bore malo, služkinjam hrane ni primanjkovalo. O Evi Braun je povedala, da je bila vedno dobra z njo. »Obnašala se je kot gospodarica, čeprav nista bila poročena. Zasnovala je naše uniforme. Za božič mi je dala volne, da sem pletla nogavice za vojake na fronti.«
Dekleta so imela tudi dostop do Hitlerjevega kina, kjer so jim bili na voljo propagandni filmi z igralko Mariko Roekk. Slednja naj bi Evo Braun povsem začarala. Sproščenemu ozračju pa je naredil konec poskus atentata julija 1944. Elisabeth je v Berghofu delala skoraj do konca vojne, ko so ga izpraznili med enim od zavezniških zračnih napadov.