Ne, to nista Charles in Diana, pač pa Henrik VIII in njegova druga žena, Anne Boleyn. Pa tudi serija ni klasična nadaljevanka, ampak še eden od številnih dokumentarcev o tem najbolj viharnem obdobju otoške kraljevine, kralju, ki je imel kar šest žena in nastanku anglikanske cerkve.
Tokrat igrani dokumentarec ima nekoliko drugačen pristop in pove zgodbo skozi oči Anne Boleyn, tiste kraljice, ki je s trona spravila Katarino Aragonsko, tiste, ki je kralja Henrika pripeljala, da je angleško katoliško cerkev ločil od Rima in tiste, ki je razvpitemu kralju rodila eno največjih osebnosti v angleški zgodovini – bodočo kraljico Elizabeto.
O kralju, drugem v dinastiji Tudorjev, ki je kralj postal po naključju, potem ko je umrl njegov starejši brat prestolonaslednik Artur, pa njegovih 38 letih vladanja, v katerem je bil kot rečeno poročen kar šestkrat in začetku preobrazbe Anglije v največji imperij v zgodovini – o tem obstaja veliko serij, zagotovo ste že videli katero. Tudi v tej kot strokovnjaki pojasnjujejo dogajanje Suzannah Lipscomb, Tracy Borman in Lauren Mackay (manjka le še Lucy Worley), a dokumentarec je večinoma igrana zgodba. V vlogi Anne Boleyn nastopa Amy James-Kelly, ki smo jo nazadnje videli v miniseriji Tri družine. Pripoved se začne na predvečer usmrtitve Anne Boleyn, ki zaprta v Towerju razlaga svoje videnje dogajanja. Ta del se večinoma naslanja na originalne zapiske, ki niso ravno majhni, pa tudi vso pisemsko korespondenco med kraljevim parom pred in po poroki.
Anne Boleyn pove, kako so jo že kot mlado punco poslali na francoski dvor za dvorno damo, kjer je deklič pokazal drugačno miselnost, precej heretično za tiste čase in kot družbo svoji sestri Mary Boleyn, ki je bila ena od ljubic francoskega kralja. Po vrnitvi na angleški dvor jo opazi kralj Henrik VIII, ki je poročen s Katarino Aragonsko, prvotno ženo svojega umrlega brata. Rdečelasi Henrik (igra ga max Parker) si obupno želi utrditve moči in moškega potomca, ki ga Katarino ni dobil. Kralj Henrik sicer dobi tudi tega, a s svojo ljubico, ki je spet – sestra Mary Boleyn in mulo tako ni zakoniti dedič. Nasploh je družina Boleynovih, ki je nizkega rodu, zelo vpeta v dvor in Henrik si Anne Boleyn želi za svojo ljubico, ta pa ga na grozo družine – zavrne in želi več – naziv kraljice. Začne se obdobje igre mačke z mišjo, političnih spletk in razdorov, ki so pripeljali do ločitve angleške cerkve. Nova kraljica Anne Boleyn najprej rodi hčerko, potem pa dvakrat splavi fantka in tako kot jo je Henrik vzel za svojo svetinjo, tako jo tudi zavrže in pošlje naravnost pod rabljev meč.
Serija obsega tri dele, ki so posneti v modernem stilu, prav tako so podloženi z aktualno plesno in pop glasbo, ker bi se taka drama lahko dogajala tudi v sodobnih časih v drugačnih okoliščinah. Same dokumentarne vrednosti Kri, seks in kraljestvo nima pretirane, morda so prvič malce bolj osvetljeni heretični nazori druge Henrikove kraljice, ki proti koncu že spremlja, kako jo bo kralj zamenjal z naslednico – Jane Seymour. Ta je Henriku rodila zakonitega dediča, njegovega naslednika, a je umrla zaradi zapletov pri porodu. Henrik se je potem poročil še trikrat, od naslednje, Anne Klevške, se je spet ločil, peto, Catherine Howard, je prav tako poslal z glavo na tnalo, preživela ga je šesta, Katherine Parr. Toliko kot zanimivost.
Serija, ki je na voljo na Netflixu, je namenjena predvsem tistim, ki o tematiki nekaj malega vedo, pa jih kaj več niti ne zanima, saj je fokus dokuserije predvsem na podobi sakrastične, inteligentne in prepričljive Anne Boleyn, vse skupaj pa je zapakirano kot kak moderni romantični film z bogato scenografijo.