Spisali so novo uspešno poglavje v 52-letni zgodovini najstarejšega festivala narodno-zabavne glasbe. Kakovost v vokalnem in instrumentalnem pogledu je njegova največja odlika v vseh teh letih, poleg izjemnega občinstva, ki je v festivalski zgodbi uživalo tudi na novi lokaciji, ob Puhovem muzeju v Sakušaku.
Dodana poslastica je bil tudi nastop legendarnega ansambla Štirje kovači v revijalnem delu festivala. Pomenljivo sta se v tem novem večeru slovenske narodno-zabavne glasbe povezala izročilo izjemne tehnične dediščine, tehničnega uma Janeza Puha, in izročilo kulturne dediščine, ljudske glasbe, kot neizčrpen vir narodno-zabavne glasbe. S plesi so ga obogatili člani FS DPD Svoboda Bolnišnica Ptuj. Odmevala je tudi festivalska himna iz leta 1983, skladba Te domače viže, ki so jo leta 1983 na 14. ptujskem festivalu zaigrali Fantje z vseh vetrov. V njej se namreč zrcali to edinstveno vzdušje najstarejšega slovenskega festivala narodno-zabavne glasbe.
NAGRAJENI SO BILI NAJBOLJŠI
Strokovno komisijo za glasbo so letos sestavljali Štefan Petek (predsednik) ter člani Tim Ribič, Avgust Skaza in Lado Šurla, skupaj pa so za najboljšo kvintetovsko zasedbo izbrali ansambel Petovia kvintet, ki je prejel kipec Orfeja in denarno nagrado. Predstavili so se z valčkom Valček za dedka. Kipec Orfeja in denarno nagrado je prejel tudi ansambel Opoj, kot najboljši ansambel med drugimi, nekvintetovskimi zasedbami. Zaigrali in zapeli so skladbo Gasilska noč. Korenovo plaketo za najboljšo vokalno izvedbo je prejela Larisa Majcen, pevka Petovia kvinteta.