Njegovi otroci Urh, Sofia in Japec so res še mladi, a tudi doma je Luka rad učitelj in otroke rad vključi v pripravo hrane. »Velikokrat ustvarjamo skupaj za štedilnikom. Res je, da se moram pred začetkom skupnega kuhanja še toliko bolje pripraviti, tudi psihično, saj je ves čas 'akcija',« je prijazno povedal Luka. »Menim, da je vključevanje otrok v kuho oziroma v pripravo jedi ključnega pomena. Pri tem pa ne govorim samo o kuhanju. Pomembno je, da otroci doživijo tradicijo priprave hrane v širšem pomenu. Da vedo, kako nastanejo salame, da vedo, kaj so koline, da sir ne raste na trgovskih policah in tako naprej. Prav zato sem tako zelo vesel, da smo se kot podjetje lotili projekta, ki čudovito ponazarja, kako pomembni so prav vsi akterji v zgodbi – od rejca do kuharja.«
Rad je učitelj
Luka se je našel tudi v poučevanju, saj z veseljem vsem generacijam podaja svoje kuharsko znanje iz sveta kulinarike. Najbolj uživa, ko lahko poučuje tiste, ki se želijo veliko naučiti. Med različnimi vejami kulinarike je Luka najbolj navdušen nad street foodom oziroma ulično hrano. Ta je sestavljena iz pripravljene hrane ali pijače, ki jo prodajalec prodaja na ulici ali drugem javnem mestu, na primer na tržnici ali sejmu. Pogosto se prodaja iz prenosne prodajalne s hrano, vozička za prevoz hrane ali tovornjaka za hrano in je namenjena takojšnji porabi.
»Sin pravi, da bo kmet«
Luka je navdušen tudi nad starejšim sinom Urhom, nam je še povedal. »Veseli me tudi, da je moj sin Urh navdušen nad rejo živali in kmetovanjem. Zase pravi, da bo kmet, ko odraste, in da nam bo prodajal sir za gostilno. In to govori s takim žarom v očeh, da verjamem, da bo prav res tako,« je ponosen Luka, ki nam je pokazal tudi fotografijo sina v kombinezonu. »Še par bikov in kakšen traktor (pa seveda grunt) pa bo.«