Skupina Flirrt zabava, ustvarja, se razvija, redno izdaja novo glasbo in veliko nastopa že četrt stoletja. Ob tem, da so se pozicionirali kot resen pop bend, jih skupaj s preporodom glasbe ter pop kulture s preloma tisočletja odkrivajo vedno nove generacije poslušalcev. Njim, pa tudi nepopravljivim nostalgikom, je namenjena nova verzija hita Romeo in Julija, pri kateri so sodelovali tudi Marko Ramljak (Gibonni), Krešimir Tomec (Cubismo) in Robert Pikl (Manouche). In ker ena največjih uspešnic s preloma tisočletja doslej sploh še ni imela spremljevalnega videa, se je skupina Flirrt odločila, da ob praznovanju žlahtnega jubileja z zamudo poskrbi tudi za to.
Od zapleta do razpleta
Na prelomu tisočletja je skupina Flirt izdala tretji studijski album, Univerzum. Pred tem, na vrhuncu globalne eksplozije brit popa, na čelu z bratoma Gallagher in Damonom Albarnom, so mladinci iz Ljubljane najstnicam že zrahljali košarice z Jutranjim striptisom in albumom Frizerski salon. Sledil je U2-jevski Modroplavo z uspešnicama Ko je ni in Njena balada, potem pa je prišel hit, s katerim je študentski indie bend postal vseslovenska pop atrakcija.
»Posneli smo že skoraj cel album, to je bila zadnja skladba. S kitaristom Luko Vundukom sva v našem starem placu ustvarjala to pesem, ko je zaigral danes zimzelen kitarski rif ... in to je bilo to! Spomnim se tudi sestanka na založbi Menart, kjer smo 'zapeli' okoli izbire prvega singla. Mi smo stavili na pesem, ki kasneje sploh ni izšla samostojno, založba pa je izbrala skladbo, ki smo jo naslovili Oktober ni za Romea in Julijo. In zapletlo se je že pri naslovu. Bilo je napeto, energija res ni bila dobra, a smo poslušali založbo,« se spominja soavtor in pevec Rok Lunaček ter priznava, da je bila to modra odločitev.
»Pesem Romeo & Julija je med vsemi najbolje preživela test časa in postala slovenski zimzeleni pop hit.«