Legendarni hrvaški pevec s prepoznavnim glasom je umrl danes zjutraj v zagrebškem kliničnem centru v 77. letu starosti. V bolnišnici je bil nameščen zadnje tri mesece zaradi zapletov po okužbi s koronavirusom in čeprav je že kazalo, da se njegovo stanje izboljšuje, je bila bolezen na koncu močnejša.
Krunoslav Kićo Slabinac se je rodil v Osijeku v Slavoniji, kjer je že kot otrok igral tamburico, tam pa je obiskoval tudi glasbeno šolo, kjer se je učil igranja na kitaro.
Kot najstnik se je začel navduševati nad Elvisom Presleyem in rock'n'rollom in začel nastopati kot Little Rocky.
"Nisem želel biti znan kot Krunoslav Slabinac," je o svojih začetkih nekoč povedal. "Hotel sem biti kot ameriški rockerji. Ta glasba me je namreč prevzela. Takšna, nora energija je bila v njej."
Kmalu je tudi našel vrstnike s podobnim glasbenim okusom in začel prepevati v bandih. Z enim od njih je tudi zmagal na tekmovanjih v Zagrebu in Beogradu.
Po služenju vojaškega roka se je odločil za solo kariero in se preselil v Zagreb. Tam je nastopal kot pevec in prepeval predvsem priredbe hitov Elvisa Presleya in Toma Jonesa, zmagal pa je tudi na tekmovanju pevcev začetnikov in kmalu ga je opazil takrat že uveljavljeni skladatelj Nikica Kalogjera. Na njegovo pobudo je leta 1969 nastopil na Splitskem festivalu in postal znan širšemu občinstvu.
Leto dni kasneje je nastopil tudi na Opatijskem festivalu in tam zmagal s pesmijo "Više nećeš biti moja", leta 1971 pa je že zastopal Jugoslavijo na Pesmi Evrovizije in s pesmijo "Tvoj dječak je tužan" osvojil 14. mesto.
Sredi 70-ih let je za nekaj časa odšel v ZDA, kjer je poskušal ustvariti kariero, vendar se je kmalu vrnil in se doma posvetil predvsem narodni glasbi iz rodne Slavonije. Vztrajal pa je tudi v zabavni glasbi in bil reden gost skoraj na vseh pomembnejših festivalih, kjer je osvojil več nagrad.
V svoji karieri je sodeloval z mnogimi najbolj priznanimi glasbeniki nekdanje skupne države in posnel veliko hitov, od katerih sta zagotovo najbolj znana "Zbog jedne divne crne žene" in "Te tri sladke riječi".