Kot pravi priljubljena televizijska voditeljica, si tako v spomladanskem času kot zdaj, jeseni, na novo znova oblikujemo odnos do svojih bivališč. »Osebno nisem ničesar spremenila v tem času, sem pa ugotovila, da je lepo, če se človek doma počuti domačno. Mislim, da k temu pripomorejo svetle barve, ki delujejo sveže, z različnimi dodatki pa lahko obarvamo stanovanje glede na počutje ali glede na letni čas. Sama se rada poigravam z okrasnimi blazinami in s cvetjem,« nam v uvodu vrata svojega doma opiše Karin Sabadin, ki nas ob jutrih poboža s televizijskih sprejemnikov.
In medtem ko se ob jutrih oglaša iz majhnega studia Televizije Koper, se doma zadržuje enkrat tu, drugič tam. »Vse je odvisno od razpoloženja in potreb. Če je delovno, potem je lepo tudi ob pisalni mizi. Še največ moje pozornosti pa pritegne napis na steni, ki mi vedno znova pade v oči in pravi takole: Imaš rad to, kar počneš. Gre za eno od tistih besednih sestavljank, ki jih lahko kupimo in ki bi v prvotni različici morala zveneti nekoliko drugače, vendar je nekaj besed odpadlo s stene in tako se je za odtenek spremenil tudi prvotni pomen sporočila. Zdaj imam svojo poosebljeno različico, ki me vsakodnevno opominja, da res ni vseeno, kako preživljamo svoj dan. Mislim, da je pomembno zavedanje, da je veliko odvisno od nas, lahko se pritožujemo, ker moramo spoštovati bolj stroge ukrepe, lahko pa znotraj pravil najdemo vsakič znova miren kotiček zase. Prav je, da smo obveščeni o dogajanju, vendar je dobro, da v svoje življenje, stanovanje, spustimo tudi drugačne informacije in vibracije. Nazadnje me je pevka in glasbenica Tinkara Kovač v oddaji Dobro jutro, kjer imamo sedaj novo rubriko »Odgovorni in odporni«, ki nastaja skupaj s koprsko območno enoto Nacionalnega inštituta za javno zdravje, spomnila, kako pomembni sta glasba in njena frekvenca. Glasba lahko zelo izboljša razpoloženje, prav tako tudi gibanje, ki ga lahko do neke mere izvajamo tudi doma. Čeprav pogrešam svoje skoke v bazen še od pomladi, poiščem druge rekreativne poti in načine, da ohranim dobro počutje,« pripoveduje Karin, ki za konec dodaja, da se ji zdi, da se v teh časih oglaša naš notranji glas, ki poskrbi, da imamo doma vse, kar je nujno.
»Pod nujno zame štejejo tudi knjige. Ukrep, ki med drugim znova začasno zapira knjižnice, v meni sproži alarm, da preverim, ali so knjige podaljšane ali jih je treba vrniti, si kaj novega izposoditi. Vsi, ki živimo na širšem območju, za katero skrbi Osrednja knjižnica Srečka Vilharja v Kopru, skorajda nismo občutili zaprtja, saj so se v koprski knjižnici neverjetno hitro odzvali s prijaznimi ukrepi do odjemalcev knjig. In če se za konec vrnem na že omenjeni zidni napis: nazadnje sem ga zagledala s kavča in tako se mi je porodila zamisel za to pisanje. Zato vas spodbujam, da se v tem času vsi vprašamo, kaj radi počnemo, in temu tudi sledimo,« je sklenila prikupna Karin.