Oddajo Preverjeno ustvarjate že vse od njenega začetka, kako vam uspe obdržati gledalce? Se je v teh dveh desetletjih kaj spremenilo, tako pri ustvarjanju kot pri samih zgodbah, ki jih raziskujete?
Drži, gledalce nam je kar uspelo obdržati, in res sem vesela zaradi tega. Preprostega recepta za to ni, je pa od vsega začetka ključna naša zagnanost, profesionalnost, strast do odkrivanja in pripovedovanja zgodb, spoštljiv odnos do gledalcev, v smislu, da jih ne podcenjujemo ali poskušamo pridobiti s cenenimi zvijačami, in tako naprej. Malo pa tudi občutek za duha časa oziroma za to, kaj približno ljudi zanima v nekem času, in potem o tem poročaš. Sam način dela in zgodbe se medtem niti niso zelo spremenili, a se je precej spremenilo širše, družbeno okolje, pa tudi medijska krajina, prav gotovo pred 20 leti ni bilo toliko različnih medijev, različnih platform za pridobivanje vsega, zgodb, informacij.
Koliko novinark in novinarjev je v uredništvu, se kdaj soočate z grožnjami, pritiski?
Trenutno so v redakciji Preverjenega štiri novinarke in en novinar. Grožnje in pritiski se seveda včasih pojavijo, je pa res, da se tudi tega počasi navadiš in znaš dogajanje nekako odmisliti.
Dobi kakšna zgodba zaradi vašega poročanja epilog, se kaj premakne, spremljate nadaljevanje zgodb, ki jih osvetlite? Lahko opišete kakšen konkreten primer?
Številne naše zgodbe so doživele epilog, v smislu, da je prišlo do sprememb, pomembnih dogodkov in tako naprej. Najprej mi pride na misel enourna oddaja o letalski nesreči na Korziki, ki je sprožila pravo diplomatsko aktivnost dveh držav in dvotedensko akcijo, po kateri so šele prvič zares pokopali vse posmrtne ostanke žrtev.
Lotevate se resnih tem, imate kakšen moto oziroma zavoro, da ne zdrsnete v senzacionalizem, populizem? Vam je to kot urednici oddaje pomembno?
Populizem kot iskanje in zadovoljevanje najnižjih skupnih interesov in strasti ljudi, temu se izogibamo že od vsega začetka in k temu težimo tudi danes. To se mi zdi še posebno pomembno zato, ker je populizem sicer na zelo uspešnem pohodu, da zavzame medije in prežame družbo.