Za suho kožo
Glicerin izvrstno vlaži, zato je nadvse primeren za redno nego suhe kože obraza. Ob tem jo še osveži.
Proti ekcemom
Ker ima zdravilne lastnosti, ga lahko uporabljamo proti ekcemom in psoriazi.
Odstranjuje odmrle celice
Nega z glicerinom zagotavlja svežino in gladkost, saj učinkuje kot piling – odstranjuje odmrle celice ter krepi obnavljanje kože in nastajanje novih celic.
Glicerin lahko kupite v lekarnah, drogerijah, trgovinah sam svoj mojster ali pa v spletnih trgovinah s pripomočki za izdelavo kozmetike.
Pet domačih pripravkov z glicerinom
Na mnogih negovalnih izdelkih lahko med sestavinami zasledimo glicerin. A žal je tem kremam dodanih tudi veliko kemikalij. Najbolje je, če si glicerinske pripomočke za nego kože izdelamo kar sami.
Nočna vlažilna krema za obraz
50 ml glicerina dodamo 50 ml rožne vode in dobro zmešamo. Mešanico hranimo v tesno zaprti posodici. Ko si jo želimo nanesti na obraz, jo zajamemo s kosmom vate. Kremo si vtremo v kožo in pustimo učinkovati čez noč. Zjutraj si obraz umijemo.
Vlažilna krema za roke
Zmešamo 2 žlički medu, 2 žlički glicerina in 2 žlički ovsenega mleka. Mešamo tako dolgo, dokler se vse sestavine povsem ne premešajo ter nastane gosta pasta. Nanesemo si jo na roke in pustimo, da se posuši oziroma otrdi. Ostanke kreme odstranimo z nežnim drgnjenjem ter spiranjem, in sicer najprej z mlekom, nato še z vodo.
Za nego grobe kože na stopalih
Če si glicerin redno vtiramo v pete, nam ni treba otrdele in razpokane kože odstranjevati s kamnom ali pilo. Glicerin neguje nežno in neboleče ter preprečuje nastanek grobe razpokane kože na stopalih. Za še izrazitejši učinek mu lahko dodamo olje sezamovih semen.
Pomlajevalna maska
1 beljak, žličko koruznega škroba, 2 žlički ledeno hladne vode in žličko glicerina temeljito zmešajmo v posodici. Nanesimo si na očiščeno kožo obraza in pustimo, da se maska posuši. Speremo jo s hladno vodo. Vidne rezultate nam zagotavlja šele njena redna uporaba.
Odstranjevalec ličil
Glicerin dobro čisti kožo, zato ga lahko uporabljamo tudi kot sredstvo za čiščenje obraza oziroma odstranjevanje ličil. Zmešajmo 2 žlički glicerina s sokom pol limone in 2 žličkama mleka. Mešanico si nanašamo na obraz s kosmom vate in si tako odstranimo ličila. Potem si obraz speremo z vodo.
Negujmo ustnice
Spremenljivo zimsko vreme izsuši ustnice. Sprva zgolj hrapave rade razpokajo in potem se težave le še množijo. Če običajni balzami za ustnice ne pomagajo več, je čas, da damo priložnost glicerinu. Ta koži zagotavlja vlažnost in ni prav nič škodljiv.
Spoznajmo pet koristnih učinkov glicerina pri negi ustnic.
Zdravi izsušene ustnice
Izsušene ustnice zahtevajo skrbno in intenzivno nego, saj so – še posebej pozimi – zelo izpostavljene nenehnim dodatnim dražljajem. Glicerin jih temeljito zaščiti, hkrati pa zdravi, če so razpokane. Potrebujemo navaden glicerin brez dodatkov, z vatirano palčko si ga čez noč nanesemo na ustnice v debelem sloju. Za lepe in zdrave ustnice postopek ponavljamo vsak večer pred spanjem.
Za mehke in rožnate ustnice
Lahko si jih »narišemo« s šminko – a lepše so naravno mehke, gladke in rožnate. Kajenje in drugi škodljivi dejavniki iz okolja temnijo barvo ustnic, redna vsakodnevna uporaba glicerina pa jim lahko vrne svetlo rožnato barvo.
Preprečuje draženje
Suhe ustnice nas motijo, nenehno se oblizujemo, precej pa tudi boli, če občutljiva in tanka povrhnjica ustnic razpoka. Vse to povzroča neprijetno zbadajočo bolečino, z drgnjenjem pa se težava samo še poslabša. Balzami za ustnice so dostopni, zato jih radi uporabljamo, a je njihov učinek žal precej kratkotrajen. Glicerin jih zaščiti mnogo temeljiteje – en nanos je dovolj za celodnevno globinsko navlaženost ustnic.
Preprečuje krvavitev
Rane na razpokanih ustnicah so kmalu dovolj globoke, da tudi krvavijo, saj je povrhnjica ustnic izjemno občutljiva. Glicerin je najboljše zdravilo za razpokane ustnice, ki hkrati ustavlja morebitno krvavitev.
Odstranjuje odmrle celice
Glicerin odstrani odmrle celice z vrhnje plasti kože na ustnicah. Z njegovo redno uporabo bodo naše ustnice bolj zdrave, mehke in rožnate, saj tudi vzpodbuja nastajanje novih celic in krepi obnavljanje starih.