Glavna značilnost wabi-sabija, ki izhaja iz budizma, so asimetrija, preprostost, skromnost in še posebno navdušenje nad naravnimi objekti v prostoru. Tako ni nič nenavadnega, če v sobi, urejeni v tem stilu, vidite mizo iz lesa naplavin.
Da bi dom opremili v slogu wabi-sabi, vam ni treba oluščiti ometa ali po odpadu iskati polomljene kose pohištva. Že samo z nekaj manjšimi posegi lahko v domu pričarate občutek nepopolnosti in v tem najdete lepoto. Pa četudi le se tem, da pustite pregrinjalo nemarno ležati na kavču ali fotelju.
Narava v sobi
Eno od pravil oblikovanja wabi-sabi je vnašanje narave v notranje prostore. Pa ne le z rožami in rastlinami, temveč tudi z materiali in barvami. Te so naravne, zemeljske, nikakor kričeče. Uporabite lahko različne odtenke rumene, modre, zelene, rjave, bele.
Les in glina
Med naravne elemente sodijo tudi materiali. Najljubša v wabi-sabiju sta les in glina. Les naj ostane neobdelan, v vsej svoji naravni lepoti. Glineni lonci pa narejeni ročno, se pravi nepravilnih oblik.
Neobdelane stene
Vtis nepopolnosti se doseže tudi z neobdelanimi stenami. Pri tem ni nujno, da celotno sobo pustite brez ometa ali nepobarvano. Nepopolno lahko pustite tudi eno samo steno ali del stene. Zelo lep je tudi učinek stene, ki ima le delno odstranjen oplesk, pod njim pa se opazi sloje drugih barv.
Več v spodnji galeriji!