Kožna guba, ki se pojavi pod brado in je videti kot njena dvojnica, je običajno mehka in gibljiva, odstranimo pa jo zelo težko. Menda pomaga, če shujšamo in delamo posebne vaje za vrat, tudi makov piling je učinkovit, lahko pa uporabimo še druge trike, s katerimi spodnjo »brado« skrijemo.
Vir pantotenske kisline
Domače sredstvo, ki naj bi pomagalo pri odpravi podbradka, je mak. Že stari Egipčani so ga povezovali s ponovnim rojstvom, predvsem ker vsebuje veliko količino lepotilnega vitamina – pantotenske kisline. Ta zažene regeneracijo kože, zmanjša velikost por in uravna nastajanje loja. Mangan v maku pa učvrsti vezno tkivo in ohranja kožo napeto.
Takole si pripravimo makov piling zoper podbradek: v posodo damo 2 jedilni žlici naravnega jogurta, 1 jedilno žlico makovega olja, 1 brizg tekočega medu in 1 jedilno žlico makovih semen. Vse skupaj premešamo in masko takoj nanesemo na vrat. Počakamo 10 minut, nato jo s krožnimi gibi še nekoliko vtremo. Najbolje je to storiti pod prho, saj se takoj nato lahko stuširamo. Piling ponovimo na vsakih sedem dni.
Sila gravitacije
Strokovnjaki so ugotovili, da je od vseh delov telesa prav vrat tisti, ki mora prenašati največjo silo gravitacije. Ta je poleg drugih (staranja, prevelike telesne teže oziroma nalaganja maščob na ta predel, genetike …) torej ena od največjih krivcev za povešeno kožo na vratu. Če sklepamo po statistiki, podbradek doleti več žensk kot moških, oboji pa jo lahko z nekaj zvijačami odlično prekrijemo ali celo odpravimo. Možnosti so te:
Liposukcija podbradka je poseg, s katerim estetski kirurgi z izsesavanjem maščobe oblikujejo elegantnejšo linijo brade in vratu. Učinek liposukcije podbradka je trajen, po posegu pa se odvečna koža umakne, s čimer postanejo linije brade in vratu lepše in izrazitejše. Poseg je najučinkovitejši pri osebah med 20. in 50. letom starosti, ko je koža še vedno dovolj prožna.
Lifting vratu pomeni, da lepotni kirurgi odstranijo odvečno kožo in maščobno tkivo podbradka, preostanek kože pa zategnejo in združijo za ušesom ter v sprednji liniji in nevidnem predelu pod brado.
Mezoterapija poživi kožo in obrazne mišice zaradi tvorjenja kolagena in novih celic, ki napnejo kožo in jo zgladijo.
Lipoliza: globoko v podbradek vbrizgajo sredstvo, ki topi maščobe.
Še ena od možnosti pa je ultrazvočna terapija, ki prodira 2 mm v podbradek, zaradi česar ta sčasoma, po več terapijah, izgine.
Kako ga skriti?
Če nismo navdušeni nad naštetimi invazivnimi tehnikami odstranjevanja podbradka, lahko pokušamo tudi z »goljufanjem«. No, pravzaprav skrivanjem podbradka. Trikov je nič koliko in prepričani smo, da bo vsaj eden od naštetih pomagal, da se letos končno znebimo nepotrebne druge brade:
Pričeska
Pristrizimo lase na paža, s katerim pozornost odvrnemo proč od linije vratu. Primerna dolžina paža je do ramen, nikakor pa naj ne bodo lasje skodrani in naj se ne končajo tik pod linijo spodnje čeljusti.
Ličenje
Z osvetljevalcem poudarimo nekatere značilnosti obraza, na primer oči. Pod brado pa uporabimo en odtenek temnejši puder ter ga previdno zabrišimo s podlago na preostalem delu obraza.
Dekolte
Preusmerimo pozornost z brade na dekolte. Nosimo majice, ki imajo globlji in širši izrez, saj je tako razkrite več kože pod vratom. Dekolte nase avtomatično prikuje poglede, zato podbradka nihče niti opazil ne bo več.