Dehidriran stol
Japonska oblikovalca Hokuto Ando in Toshiya Hayashi sta za svoj zadnji projekt raziskovala proces dehidracije. Rezultat njunega dela je tako imenovani dehidrirani stol Drough. Značilno obliko mu daje pomanjkanje vlage, kar sta oblikovalca dosegla s kombinacijo voska in zelo vpojne smole. Oboje sta nalila v kalup, v katerem se je nato mešanica sušila in krčila, oblikovale so se luknje in odprtine in na koncu sušenja je nastal stol, kot ga vidite na sliki.
Nova generacija jedilnega pribora
Kolekcija pribora Jouw umetnost obedovanja povzdigne na povsem novo raven. Na prvi pogled se s takšnim priborom sploh ne da pojesti obroka na način, kot ste ga vajeni, a z nekaj vaje se da vsega priučiti. Pribor je umetniško, ročno delo, narejen je iz naravnih materialov, ki se lahko reciklirajo. Poleg tega vas vsak grižljaj prisili, da razmišljate zunaj običajnih okvirov in jeste zelo zavestno. Pa dober tek!
Za zmrznjence
Tukaj je mrzli del leta in mnogi razmišljamo, kako se bomo letos greli. V moderne prostore in k ljudem, ki cenijo inovativnost, bi se zelo podala termoventilacijska pečka Heatty iz Clique Editions. Spominja na robota, ki se na lesenih nogah premika skozi prostor, a je daleč od tega. Grelnik je narejen iz lesa in marmorja, zgoraj pa podaljšan s kavlji, na katere lahko obesimo malenkosti, ki jih je treba segreti ali posušiti (šal, rokavice, kapo …). Grelnik je oblikoval Claudio Larcher.
Neon je spet popularen
Newyorška umetnica in oblikovalka Jessica Carnevale je nedavno predstavila kolekcijo neonskih svetilk za dom. Na voljo so v petih barvah, prav vse pa poskrbijo za odlično ambientalno osvetlitev doma. Če želite imeti takšno, ročno izdelano svetilko doma, jo za 1.895 ameriških dolarjev lahko naročite na spletni strani www.carnevalestudio.com.