Ko opremljamo kuhinjo, je treba pomisliti na kar nekaj pomembnih reči: poleg tega, da nam bo kuhinja vizualno všeč, je seveda še bolj pomembno, da bo funkcionalna in da bo naše delo v njej čim lažje. Glede na to, da je opremljanje kuhinje finančno kar velik zalogaj, je to eden tistih prostorov, ki jih ne menjamo ravno pogosto, ampak ostane naša spremljevalka kar nekaj let, zato je dobro upoštevati nekaj stvari:
- Kuhinja naj bo čim bolj nevtralna! Če vam je danes všeč rdeče-bela kombinacija, ni rečeno, da vam bo čez eno leto še vedno, in tudi živo rumene, ki je trenutno morda vaša najljubša, se človek lahko naveliča. Osnovna oprema naj bo torej nevtralna, takšna, da vam bo všeč tudi čez pet ali celo deset let, vedno pa obstaja možnost, da poživite kuhinjo z drobnimi pisanimi in ne dragimi detajli, ki jih menjate na vsake toliko časa.
- Naj vas ne bo strah povprašati za mnenje strokovnjaka. Če vložite v novo kuhinjo nekaj tisoč evrov, naj vam ne bo škoda kakega stotaka vložiti v to, da za nasvet ali pomoč poprosite notranjega oblikovalca ali arhitekta. Ljudje, ki so polni izkušenj in znanja, vam bodo pomagali z dobrimi nasveti, na katere sami ne bi niti pomislili.
- Če ste finančno omejeni, pomislite, kaj je za vas najpomembnejše, in investirajte v tisto. Če radi pečete, potem kupite najboljšo pečico, druge izdelke bele tehnike pa morda kupite malce cenejše. Če se vam zdi pomemben zunanji videz in si želite točno tiste (pa čeprav zelo drage) ploščice, potem pač investirajte vanje, potem pa kupite malce cenejše krožnike in kozarce. Kompromisi so pač včasih potrebni, kajne?