Estrada

Pomaga lahko bioresonanca

Marijana Mandić, Maja
24. 10. 2017, 20.00
Deli članek:

Alergije so na četrtem mestu po pogostosti med kroničnimi boleznimi.

Strokovnjaki ocenjujejo, da bo do leta 2020 vsak drugi Evropejec smrkal, kašljal ali imel kožni ekcem. Porast alergij je tesno povezan z industrijsko rastjo, z onesnaževanjem okolja, s črpanjem naravnih virov, z industrijsko predelano hrano, pa tudi s sodobnimi zdravili, na katera se telo ne zna odzvati. Stresorjev za organizem je toliko, da se je na tem področju vsekakor pametno izobraziti, alergijo preprečiti, jo, če že pošteno moti naš vsakdan, omiliti, z bioresonanco pa jo v večini primerov lahko kar pozdravimo.

Alergija nastane, ko imunski sistem telesa ne zmore več pravilno delovati. Je rezultat našega pretiranega odziva na tujek iz okolja, ki ga telo tudi v resnici zazna kot veliko nevarnost in izzove takšno reakcijo, kot da se je pred prahom ali jajci dejansko treba bojevati s protitelesi, imenovanimi E oziroma IgE. Ti imunoglobini se vežejo na celice mastocite v sluznici nosu, pljuč, pod kožo in v prebavnem traktu. Ko IgE najdejo »sovražnika«, ga ujamejo in spodbudijo mastocite k izločanju histamina, močne substance, ki izzove alergijsko reakcijo.

Imamo več vrst alergij; alergijski rinitis, konjunktivitis, alergijsko astmo, alergijske bolezni kože (urtikarijo, atopijski in konktaktni dermatitis), alergijo na hrano, sonce, izločke in strup insektov, zdravila. Največ alergij je vezanih na dihalne poti in se izražajo s sezonskimi alergijami jeseni in spomladi, še kako nadležne pa so tudi zunajsezonske, ki jih izzovejo hišni prah, plesni in živalska dlaka.

Kakšna je razlika med alergijo in intoleranco?

Zgolj v času, v katerem se izrazijo alergijski simptomi. Alergija je zelo hitra in intenzivna reakcija organizma, intoleranca, pravimo ji tudi nealergijska hipersenzibilizacija, pa bolj zapoznela. Slednja je denimo nenormalen odziv telesa na hrano, pri katerem se protitelesa pojavijo lahko tudi ure ali celo dneve po zaužitju določene hrane. To je tudi razlog, zakaj takšne alergije pogosto niso niti prepoznane.

Kako alergije najpogosteje zdravijo?

Kajpak lahko alergijo zatremo v kali, če se izogibamo alergenom, a to vedno ni mogoče. Zdravljenje je tako usmerjeno predvsem v zmanjševanje simptomov, ki se jim pogosto niti ni mogoče izogniti, in sicer z zdravili, kot so antihistaminiki in kortikosteroidi. Prvi so namenjeni predvsem sezonskim alergijam. Kortikosteroidi delujejo protivnetno, je pa o njih treba zapisati, da četudi lahko rešijo življenje, dolgotrajno jemanje ni priporočljivo, saj puščajo trajne posledice na telesu in ne zdravijo vzroka bolezni.

Nadvse razširjen naravni način zdravljenja alergij v zadnjem času je, poleg podjezične terapije in zdravljenja s postopnim prilagajanjem na alergen, zdravljenje z bioresonanco, ki daje, podobno kot prav tako povsem naravni homeopatija in akupunktura, odlične rezultate. Tako imenovana oblika biofizične informoterapije je gotovo terapija prihodnosti, saj so študije potrdile, da pozdravi alergijo v kar 83 odstotkih primerov. Išče vzrok, zaradi katerega je prišlo do motenega imunskega odziva, in odkriva vse dejavnike, ki so porušili normalno komunikacijo med celicami, pri tem pa je izjemno natančna. Prav zato, ker človek z alergijo dobi zelo natančne informacije, kaj vse izziva njegov imunski sistem, to so lahko denimo tudi težke kovine, glivice, bakterije, pesticidi, aditivi, cepiva in skorajda vse vrste hrane, med katerimi je zelo pomembno, da se odkrije glavni povzročitelj alergije, se lahko vsem alergenom dobro izogiba, s čimer je pol zdravljenja praktično že opravljanega.

Naprava igra vlogo iskalca in popravljavca frekvenčnih oziroma električnih področij telesa, celice se namreč sporazumevajo z električnimi impulzi, zato ji pravimo tudi biofizična informoterapija. Bolj ko so frekvence med celicami skladne, bolj zdravi smo. Z več terapijami bioresonanca pospeši metabolni proces, ki krepi zdrave, obrambne funkcije organizma, te pa so osnova za izogibanje alergijskim reakcijam. Zelo pomembno je, da poiščemo dobrega terapevta, ki zdravi z bioresonanco.

Alergije, stres, genetika

Zadnje študije so pokazale, da stres zagotovo lahko sproži alergijo, zdravljenje v tem primeru pa pogosto terja tudi sodelovanje s psihoterapevtom. Še posebno psihosomatske alergije so težko obvladljive, a so, ko so enkrat na »povodcu«, prav te lahko za vselej stvar preteklosti.

Genetska predispozicija je kajpak zelo pomembna pri razvoju bolezni, zato se tudi velika večina alergij pojavi že v ranem otroštvu. Na srečo pa je tudi pri vplivanju na naše gene metoda z bioresonanco pogosto zelo uspešna.

NAVSET za vse, ki trpijo za alergijami

Poskusite gledati na alergijo kot na svojega sostanovalca, s katerim se je najbolje sprijazniti in ki vas želi pripraviti do tega, da naredite v svojem življenju nekaj sprememb. Telo je v veliki večini primerov mnogo pametnejše od nas in dobro je, da ga poslušamo. Naj bo alergija prošnja vašega telesa za spremembo na boljše; morda pri prehranskih navadah, načinu in ritmu življenja, starih, nekoristnih vzorcih razmišljanja in obnašanja, morda pa morate bolje izkoristiti prosti čas ali celo zamenjati službo, v kateri kar mrgoli alergenov. S pozitivnim pristopom, ko se alergije ne branimo na vse pretege in se ne pomilujemo, tudi telo usmerimo, da dela za nas in ne proti nam. Če se odločite za bioresonanco oziroma za preventivni pregled z napravo, ki spravi v red sporazumevanje med celicami, tako da poišče vse obremenilne dejavnike, ki so to komunikacijo porušili, bo strah pred jesenjo ali pomladjo odveč in ne bo se vam kar tako treba odreči hišnemu ljubljenčku, saj boste dobili zelo natančno informacijo, kateri alergeni utegnejo biti za vas kritični. Potem boste lahko svobodno, kakor cvetni prah, leteli skozi življenje.