Tako denimo trenutno na ladji, ki je v lasti izraelskega podjetja, ob avstralski obali na »boljše« čase čaka na tisoče glav živine. Ladja MV Bahijah, ki prevaža živino, je po treh tednih plovbe na odprtem morju trenutno zasidrana ob obali na zahodu Avstralije. Avstralsko pristanišče Fremantle je zapustila 5. januarja in je bila namenjena na Bližnji vzhod, a se je po poročanju CNN morala vrniti zaradi nevarnosti, ker bi lahko postala tarča hutijevcev, ki napadajo zlasti plovila, povezana z Izraelom. Avstralsko ministrstvo za kmetijstvo, ribištvo in gozdarstvo je prošnjo, da bi ladjo preusmerili na pot okoli Afrike, zavrnilo, saj bi to predstavljalo tveganje za dobrobit živali. Izvozniku so odredili, da mora živali nemudoma vrniti v Avstralijo, a je ladja zdaj obtičala ob obali.
Ker je na južni polobli poletje, se več kot 16.000 ovac in krav na ladji spopada s hudo vročino, avstralska vlada pa menca in se odloča, ali naj ladjo vrnejo nazaj v pristanišče, ali pa živi tovor pošljejo nazaj na ocean po kakšni drugi poti. Pretresajo tudi tretjo možnost, da bi nekaj živali izkrcali v Avstraliji, preostale pa poslali nazaj na pot. Borci za zaščito živali nepresenetljivo vse skupaj spremljajo z veliko mero zaskrbljenosti. Opozarjajo namreč, da bi bilo treba vse živali nemudoma vrniti na kopno, in sicer v Avstraliji in ne na drugem koncu sveta.
Vse skupaj jezi tudi predsednika Zveze kmetov Zahodne Avstralije (WAFarmers) Johna Hasslla, ki je po poročanju CNN poudaril, da bi morala odločitev, taka ali drugačna, pasti že pred dnevi, še preden se je ladja vrnila. Hassell sicer meni, da so živali glede na fotografije, ki jih je prejel, v dobrem stanju. »Pomirjen sem, da ovce v toplejšem delu dneva sedijo v senci in žvečijo svoj prežvek ter jedo, ko je hladneje, kot na kmetiji,« je dejal Hassell. Stvari drugače vidi Suzanne Fowler s Kraljevevega združenja za boj proti mučenju živali (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals – RSPCA), ki opozarja, da so živali na ladji že najmanj 26 dni, »temperatura v Perthu pa se približuje 40 stopinjam Celzija.« Po njenih besedah bo stanje živali iz dneva v dan le še slabše, zato bi jih morali nujno izkrcati. A tudi to ne bi potekalo brez težav, saj bi morali živali zaradi zelo stroge zakonodaje, ki na tem področju velja v Avstraliji, najprej poslati v karanteno, nato pa jih bi prej ali slej bodisi poslali nazaj na morje bodisi bi končale v avstralski klavnici. Združenje RSPCA je medtem že zaprosilo za dovoljenje, da se na ladjo vkrca neodvisen veterinar, ki bo ocenil stanje živali.