Sanna Marin si je od aprila že štirikrat odredila samoizlacijo. Aprila je bila v stiku s kolegom, ki je bil okužen s koronavirusom. Test pri njej je bil negativen. Maja je zbolela in imela simptome podobne gripi, a ji test spet ni naklonil koronavirusa. Junija jo je še enkrat zapraskalo v grlu in spet si je odredila nekaj dnevno karanteno. V avgustu pa se je zaradi slabega počutja znova umaknila domov. Tudi tokrat je bila na testu negativna.
Marinova se je za šesturni delovnik zavzemala, že preden je nastopila funkcijo predsednice vlade, a bi morala za uveljavitev te reformne ideje prepričati še štiri stranke v svoji koaliciji, in to v času rasti brezposelnosti zaradi koronavirusne krize.
"Potrebujemo jasno vizijo in konkretne korake, kako bi lahko Finska uvedla krajši delovni čas, finski delodajalci pa boljše pogoje dela," je dejala 34-letnica, ki je bila minulo nedeljo izbrana za predsednico socialdemokratske stranke.
Osebno je prepričana, da bi bilo krajši delovnik mogoče uzakoniti, če bi se z njim povečala produktivnost. Zatrdila je še, da to ne bi negativno vplivalo na javne finance ali vladne cilje povečati zaposlenost z današnjih 73,5 na 75 odstotkov.
Marinova je ena najmlajših premierk na svetu, finsko vlado pa vodi od januarja lani, potem ko je bil njen predhodnik na čelu vlade in stranke Antti Rinne prisiljen odstopiti. V prihodnje načrtuje vlaganje v izobraževanje, vztrajati pa namerava tudi pri cilju, da bo Finska do leta 2035 brezogljična država.