Kljub grožnji ameriškega predsednika Donalda Trumpa, da bodo ZDA prenehale financirati države, ki bodo podprle resolucijo ZN, so države članice večinsko glasovale za resolucijo o statusu Jeruzalema.
Od 193 članic jo je podprlo kar 128, med njimi skoraj vse članice EU, tudi Slovenija. Med članicami EU so se glasovanja vzdržale Češka, Hrvaška, Madžarska, Latvija, Poljska in Romunija.
Zavrnilo pa jo je devet držav, med njimi ZDA, Izrael in štiri otoške države. Med vzdržanimi državami so med drugim Avstralija, Kanada, Mehika in Filipini.
Resolucija sicer ni pravno zavezujoča in ima predvsem simbolni učinek. V njej obžalujejo nedavno odločitev glede statusa Jeruzalema, ne da bi navedli ZDA in sporno Trumpovo odločitev o priznanju Jeruzalema za prestolnico Izraela. Vsebina resolucije med drugim ponovno utrjuje prepričanje, da je treba status Jeruzalema rešiti na pogajanjih med Izraelom in Palestinci ter da kakršnakoli odločitev zunaj tega okvira nima pravnega učinka in da jo je treba preklicati.
Nujno zasedanje so na zahtevo Turčije in Jemna sklicali, potem ko so ZDA v ponedeljek z vetom preprečile sprejem resolucije v Varnostnem svetu ZN, ki zavrača omenjeno odločitev Trumpa.