Tudi deseta izdaja Ure za Zemljo je v temo zavila številna mesta in svetovne znamenitosti - od sydneyjske opere in nebotičnika 101 v Taipeiju preko pariškega Eifflovega stolpa, atenskega Partenona in berlinskih Brandenburških vrat ter do newyorškega Empire State Building. Po napovedih organizatorjev je v akciji letos sodelovalo že 178 držav in ozemelj.
Pobuda, s katero želijo v WWF opozoriti na številne nepotrebne luči, ki onesnažujejo okolje in nočno nebo, je prvič potekala leta 2007. WWF želi prispevati k zmanjševanju uničevanja naravnega okolja, promovira zmanjšanje onesnaževanja in neekonomično potrošnjo ter ustvarjanje prihodnosti, v kateri bi ljudje živeli v harmoniji z naravo, ohranjali biološko raznovrstnost in uporabljali obnovljive vire energije.
Kot je sklad opozoril pred letošnjim ugašanjem luči, nam bo leto 2015 ostalo v spominu kot najtoplejše v zgodovini in hkrati eno od najpomembnejših let v boju proti podnebnim spremembam. "Podnebni ukrepi, ki jih izvajamo danes, bodo določili, kakšen planet nas čaka v letih, ki prihajajo. Ura za Zemljo omogoča vsakemu posamezniku, da prispeva k temu, da podnebne spremembe postanejo preteklost," je poudaril izvršni direktor projekta Ura za Zemljo Siddarth Das.
V akciji so po napovedih sodelovale tudi številne slovenske občine, ki so sinoči ugasnile javno razsvetljavo.