Po podatkih policije se je v Sao Paulu, največjem brazilskem mestu, zbralo 1,4 milijona ljudi. V še okoli 400 mestih v Braziliji pa se je skupaj zbralo več kot 1,3 milijona protestnikov. Ocene za proteste v Riu de Janeiru policija ni sporočila, naj bi se pa tudi tam zbralo okoli pol milijona ljudi. Skupaj naj bi se v Braziliji na protestih zbralo okoli 3,5 milijona ljudi.
Ocene o udeležbi se sicer precej razlikujejo. Agencije opozarjajo, da je policija že pretiravala z ocenami udeležbe na protivladnih protestih. Še bolj pa pretirava opozicija, ki je ocenila, da se je na protestih v državi zbralo še enkrat več protestnikov, kot jih je naštela policija.
Po drugi strani pa je referenčni center Datafolha ocenil, da se je v Sao Paulu na protestih zbralo "le" okoli pol milijona ljudi. Vendar pa bi tudi to bilo rekordno število.
Protesti so bili uperjeni predvsem proti predsednici Rousseffovi in njeni Delavski stranki (PT), ki je vpletena v veliko korupcijsko afero, v središču katere je državno naftno podjetje Petrobras. V okviru te afere je tožilstvo obtožilo pranja denarja njenega predhodnika in mentorja Luiza Inacia Lulo da Silvo.
Rousseffova je pod pritiskom tudi zaradi najhujše gospodarske recesije v Braziliji v zadnjega četrt stoletja in preiskav zaradi domnevnih volilnih kršitev.
Grozi ji tudi postopek odstavitve v brazilskem kongresu, kar bo po nedeljski množični udeležbi na protestih zagotovo dobilo zagon.