Obama se je sprehodil po revnih predelih mesta, ki so bili pred desetletjem povsem pod vodo in se rokoval s prebivalci. "Navdihujete me," je dejal v nagovoru približno 600 prebivalcem v enem ob občinskih centrov. Mesto se po njegovih besedah pomika v pravo smer. "New Orleans se vrača boljši in močnejši," je dodal po poročanju francoske tiskovne agencije AFP.
Temnopolti prebivalci revnih predelov New Orleansa so Obamo lepo sprejeli, kar še ne pomeni, da so zadovoljni s potekom obnove. Kar tretjina temnopoltih meščanov meni, da je danes še slabše kot pred orkanom.
Katrina je dosegla New Orleans 29. avgusta in prinesla s seboj vodo, ki je prebila nasipe jezer okrog mesta in ga poplavila. Katrina je zahtevala več kot 1800 življenj, zvezna vlada pod vodstvom predsednika Georga Busha mlajšega pa je v odzivu skupaj z državnimi in lokalnimi oblastmi Louisiane in New Orleansa v veliki meri zatajila.
Več tisoč ljudi je bilo na strehah svojih hiš, na športnem stadionu Superdome, v Konvencijskem centru in drugje po mestu več dni ujetih brez hrane in vode. Obama je v svojem govoru povedal, da je Katrina razkrila velike neenakosti New Orleansa in poudaril, da pri obnovi ne gre le za vrnitev v prvotno stanje ampak izboljšave.
Katrina je dosegla New Orleans 29. avgusta in prinesla s seboj vodo, ki je prebila nasipe jezer okrog mesta in ga poplavila.
Najbolj so, kot kaže, napredovali v šolstvu. Obama, ki je bil v času neurja novopečeni senator iz Illinoisa, je dejal, da je pred Katrino srednjo šolo končalo le 54 odstotkov otrok ustrezne starosti, danes pa ta delež znaša 73 odstotkov. Na visoke šole se jih je pred orkanom vpisalo 37 odstotkov, danes pa 60 odstotkov.
Veliko hiš in drugih zgradb je obnovljenih in 90 odstotkom belopoltih prebivalcev New Orleansa se zdi, da je obnova uspešna. Vendar pa je Obama poudaril, da delo še zdaleč ni končano, saj na primer 40 odstotkov otrok v mestu še vedno živi pod mejo revščine, temnopolta gospodinjstva pa imajo povprečno le polovico dohodka belopoltih.