Glede tega, da naj bi se Socialni demokrati prihodnji teden srečali z Robertom Golobom, je dejal, da ne ve, kdo se je s kom pogovarjal, in da lahko govori le v imenu svoje stranke. Meni sicer, da bi bilo najbolje, če bi se z njim sestale vse stranke Koalicije ustavnega loka (KUL) skupaj. Sami z Golobom za sestanek sicer niso dogovorjeni, »bomo pa videli v naslednjih dneh, kaj se bo na tem področju odvijalo.«
Dotaknil se je tudi rezultatov javnomnenjskih anket, ki kažejo na drobljenje glasov na levici in sredini. Je torej v KUL-u možno tudi predvolilno in ne samo povolilno sodelovanje? Po Šarčevih besedah se je na podlagi anket težko odločati, saj kažejo različno sliko. »Prava anketa bo 24. aprila, če bodo res takrat volitve,« je dodal, a hkrati potrdil, da je pobud veliko in da se pred volitvami veliko dogaja. Je pa Šarec poudaril, da v LMŠ in celotni koaliciji KUL že dve leti vedo, kaj je za storiti, in se že ves čas borijo proti načinu vladanja Janeza Janše ter so tudi »ves čas konsistentni.« Ob tem je omenil tudi Igorja Zorčiča: »če je pa gospod Zorčič šele zdaj ugotovil, da nekaj ni vredu, prej je pa dvakrat, enkrat je podprl vlado, drugič jo je imel možnost zamenjati, pa je ni, se je še celo posmehoval, danes bi pa združeval sredino, to je pa, anketa gor ali dol, malo smešno.«
»Naslednji dan se je čudežno pojavil«
Dejal je, da se z Zorčičem zagotovo ne bodo pogovarjali, ker je »spet zadnjič naredil eno tako potezo, ki ni bila na mestu. Mi smo predlagali, da bi za vodenje seje pooblastil Tino Heferle, ko je šlo za vprašanje nadzornikov RTVja, pa ni hotel slišati. Raje je pooblastil gospoda Simonoviča in tako so spet nadzorniki šli skozi. Sam je pa takrat bil na tisti seji odsoten, naslednji dan se je pa na seji spet čudežno pojavil. Na tako politiko mi ne moremo resno računati.« Izpostavil je še, da imajo v koaliciji KUL štiri stranke, ki so dovolj »raznorodne« in ponujajo dovolj širok spekter izbrire, česar se bodo tudi držali.
Šarec sicer ni želel komentirati govoric o ustanavljanju novih strank, kot je pojasnil, je treba vprašati njih, tiste, ki jih ustanavljajo, in tam poiskati odgovore. Glede morebitnega prestopa Jurija Lepa iz vrst Nepovezanih poslancev v LMŠ je dejal, da se je o tem veliko govorilo, a da se zaenkrat še nič ni zgodilo. »Je član nepovezanih poslancev, kjer so samo še trije. Če eden gre, skupina razpade,« je pojasnil in dodal, da mu je tudi Lep dejal, da se tega boji. »Mi počasi zapiramo svojo kandidatno listo, avtobus bo zaprl vrata in odpeljal, tako da vsak je svoje sreče kovač.«
Redno sestankujejo
Za konec je Šarec izpostavil še, da v njegovi stranki stavijo na konsistentno politiko, »če se da roko, se potem tako tudi naredi in pri nas so dobrodošli vsi, ki tako mislijo.« V stanki si ne želijo »kalkuliranja, preračunavanja in čakanja,« temveč po njegovih besedah želijo, da »ljudje jasno vedo, za koga bodo volili, za kaj bodo volili, in morajo biti tudi stališča v strankah jasna, eksaktna,« da se ne dogaja to, kot se je že, »da so bili eni izvoljeni na podlagi zagovarjanj enih stališč, potem so naredili drugače,« pri čemer je Šarec ciljal na stranko SMC.
Dejal je še, se stranke KUL-a vsak torej srečujejo na rednih sestankih in da zadeve tečejo naprej. »Kar se tiče štirih strank opozicije, ki smo edina prava opozicija, pri nas so zadeve jasne, mi se držimo tega sporazuma, ki ga imamo in se tudi redno sestajamo in se pripravljamo na volitve. Tukaj se nič ne spreminja.«