14 zmag v veleslalomu

Mikaela Shiffrin se je izenačila s Tino Maze

21. 12. 2021, 15.18
Posodobljeno: 21. 12. 2021, 15.19

Mikaela Shiffrin je zmagovalka veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Courchevelu.

Švedinja Sara Hector je na drugem mestu zaostala 86 stotink sekunde, Švicarka Michelle Gisin (+1,08) je bila tretja.

Shiffrinova je vodila že po prvi vožnji z veliko prednostjo 74 stotink pred Gisinovo ter 1,03 sekunde pred predstavnico Švedske Hectorjevo.

Shiffrinova je osvojila še drugo veleslalomsko zmago v tej sezoni. Slavila je tudi na slalomu v Killingtonu. Od 23. oktobra se je sedmič uvrstila na oder za zmagovalke. Z zmago je znova prevzela mesto vodilne v skupnem seštevku, po dveh veleslalomih pa vodi tudi v posebnem seštevku discipline.

Šestindvajsetletnica je vpisala 14. veleslalomsko zmago v svetovnem pokalu, s čimer je postala del smučark oz. smučarjev, ki so v svojih karierah osvojili 14 veleslalomskih zmag, med njimi je tudi Slovenka Tina Maze. Skupno je to bila že 72. zmaga ameriške zvezdnice belega cirkusa. Največ jih ima Šved Ingemar Stenmark 86, med njimi 46 veleslalomskih.

Prvi slovenski nastop je bil že pri številki 2. Nosila jo je Meta Hrovat, ki pa je vožnjo končala v zgornjem delu proge, zdrsnila je in ni ujela naslednjih vrat. Hrovatova je sezono pred dvema mesecema odprla s šestim mestom na ledeniku Rettenbach nad Söldnom.

Bucikova je startala kot 20. ter si z zaostankom 2,53 sekunde, kar je zadoščalo za 14. čas, zagotovila še en nastop. V Söldnu je finalni nastop zgrešila za pičle tri stotinke sekunde. V finalu je svoj nastop nadgradila. Tekmovalka iz Nove Gorice, ki je sicer specialistka za slalom, na progi ni naredila večjih napak. Ob prihodu v cilj je za 44 stotink sekunde zaostala zgolj za takrat vodilno Švicarko Camille Rast. Na koncu je z 12. mestom izenačila svoj najboljši veleslalomski izid v svetovnem pokalu.

S številko 24 se je na prvo progo pognala presenetljiva zmagovalka edine individualne paralelne tekme v sezoni v Lech/Zürsu Slokarjeva. Svojo prvo ledeniško veleslalomsko premiero je končala na 14. mestu.

Vožnja Slokarjeve tokrat ni bila povsem brez napak in tako odločna kot pred skoraj dvema mesecema na Tirolskem, ko je bila po prvi vožnji deveta. Velik zaostanek 3,31 sekunde pa je še vedno zadoščal za 20. čas in še eno priložnost. V finalu je še četrti veleslalom v svetovnem pokalu končala v točkah.

Slovenske nastope v prvi vožnji je zaokrožila Neja Dvornik, ki je nastopila s številko 47. Dvornikova se je z zaostankom 4,30 sekunde v cilju izenačila s Simone Wild iz Švice na 29. mestu. Nato je izgubila zgolj še eno mesto ter se prebila v finale, v katerem je tretjič osvojila veleslalomske točke v svetovnem pokalu.

Estrada

SanjskaPoroka-clanek-svet
Last minute Sanjska poroka

Glasovanje: Kdo si zasluži 'Last minute Sanjsko poroko'?

Moamer Kasumović
Šok v BiH

Znani bosanski igralec Moamer Kasumović obsojen zaradi spolnega napada na mladoletnika