Na trenerski stolček članskega moštva Cedevite Olimpije je Jurica Golemac sedel lanskega januarja. Golemac je eden izmed najbolj nadarjenih evropskih košarkarskih strokovnjakov, ki iz sezone v sezono napreduje, skupaj z Zmaji pa mu je v sezoni 2020/21 uspel veliki met, saj lahko slovenski navijači prvič v zgodovini spremljajo boje najboljših 16 moštev evropskega tekmovanja 7DAYS EuroCup. Obenem je Golemac z zasedbo Cedevite Olimpije lanskega septembra poskrbel, da se je naslov superpokalnega prvaka po letu 2017 znova vrnil v stoženske vitrine.
Cedevita Olimpija je z Golemcem podaljšala sodelovanje vse do konca sezone 2022/23, z možnostjo podaljšanja za sezono 2023/24.
Trenerska pot
Trenersko pot je Jurica Golemac začel leta 2013 v Ciboni kot pomočnik Slavena Rimca. Že v prvem letu je z zagrebškim klubom osvojil naslov Lige ABA. Trenerske izkušnje je pridobival tudi kot pomočnik Eliasa Zourosa v moški članski reprezentanci Gruzije. Kot glavni trener se je prvič preizkusil v šentjurskem Tajfunu in ekipo, ko jo je prevzel, po ne najboljšem začetku sezone popeljal do končnega osmega mesta v Ligi Nova KBM. Leta 2017 se je Golemac usedel na klop takratne Sixt Primorske in Koprčane že v prvi sezoni pripeljal do naslova prvaka Pokala Spar, finala Lige ABA 2 in polfinala slovenskega državnega prvenstva.
Prelomna sezona, v kateri je Golemac pokazal vse razkošje svojega trenerskega talenta, pa je bila sezone 2018/19, ko je s koprskimi ‘tigri’ osvojil naslov prvaka Lige ABA 2, naslov slovenskega državnega prvaka, ter pokalni in superpokalni naslov. Tudi sezono 2019/20 je Koper Primorska začela odlično, pod taktirko Golemca osvojila še drugi zaporedni superpokalni naslov in vse do razpada ekipe veljala za največje presenečenje nove sezone v Ligi ABA. Po finančnih težavah koprskega kluba je Golemac 20. decembra lani prekinil pogodbo s Koper Primorsko.
Igralska kariera
Golemac je leta 1997 prišel v Slovenijo, kjer je sprva igral za mlado ekipo Cedevite Olimpije, v svoji karieri pa je na slovenskih tleh branil barve takratne Union Olimpije, Slovana in novomeške Krke. Na mednarodni sceni se je med drugim dokazal v dresih evropskih velikanov, kot so Efes Pilsen, Cibona, Virtus Roma, Panathinaikos in Alba Berlin. Ne gre izpustiti dejstva, da je kot naturalizirani košarkar leta 2009 sodeloval tudi na EuroBasketu na Poljskem ter bil s četrtim mestom eden od tvorcev največjega uspeha slovenske članske reprezentančne košarke do leta 2017, ko je Slovenija sedla na evropski košarkarski prestol. Za slovensko izbrano vrsto je zbral 17 uradnih nastopov.
Od profesionalnega igranja košarke se je krilni center poslovil v dresu Krke, kot trener pa se je za zdaj izkazal predvsem s popolno privrženostjo košarki, analitičnostjo, iznajdljivostjo ter trdim in sistematičnem delom, pri katerem čim manj želi prepustiti naključju.