Kaj o pouku na daljavo menijo učenci?

Arturju je všeč, ker se lahko naspi, Nini je mamina kuhinja bolj pri srcu kot šolska ...

S.R./STA
16. 11. 2020, 13.57
Posodobljeno: 17. 11. 2020, 12.12
Deli članek:

Šolarji se po krompirjevih počitnicah niso vrnili v šolske klopi, pouk namreč poteka na daljavo. Kako so ga sprejeli?

Profimedia
Nekaterim učencem je pouk na daljavo bolj všeč kot v šoli, vsi pa pogrešajo sošolce.

Prvi odzivi kažejo, da je nekaterim učencem pouk na daljavo bolj všeč kot v šoli. Takšno delo jim dolgoročno sicer ne bi bilo všeč, saj zelo pogrešajo sošolce, nekateri tudi učitelje, a delo ob pomoči staršev kot kaže ni pretirano težko.

Pogreša podrobnejšo razlago

Šestošolec Artur pravi, da mu je pouk na daljavo bolj všeč kot v šoli. Njegov argument je ta, da je ocenjevanja manj, manj pa je tudi šolskih ur. Sklepati gre, da mu slovenščina ne diši, saj, kot je razložil, imajo v običajnih razmerah pet ur pouka slovenskega jezika na teden, zdaj, ko poteka na daljavo, pa le dve uri in nalogo. Arturju sicer nadvse godi tudi daljši dremež. Namesto ob 7.30 ali 8.20 je zdaj prva šolska ura najbolj zgodaj ob 9.10, pri čemer je Artur poudaril, da mu je to všeč, saj se lahko naspi. Bralec bi ob tem morda zmotno sklepal, da Arturju tudi sama šola ne diši pretirano, kar pa je daleč od resnice. Po lastnih besedah namreč pogreša podrobnejšo razlago učiteljev. "V primerjavi s spomladanskim poukom na daljavo je zdaj veliko bolje, ker vse poteka samo preko ene aplikacije, prvič pa smo imeli cel kup različnih. Aplikacija dobro dela, doslej nisem imel nobenih težav," je še pojasnil Artur. 

Številke zlahka, miselni vzorci pa nekoliko težje

Četrtošolka Nina je ugotavljala, da ima pri pouku doma manj dela kot v šoli, "saj kdaj kakšno stvar tudi izpustimo, če jo je od doma težko narediti, starši pa ne zmorejo vsega naenkrat". Pojasnila je tudi, da jih je učiteljica prvi dan pouka na daljavo pozvala, naj povejo, če komu kaj ne gre, in potem naslednjo nalogo s tistim učencem naredita skupaj. Nina se je ob tem pohvalila, da ji gre matematika zelo zlahka, zato naloge hitro konča in ima več časa za igro. Drugače je pri miselnih vzorcih, tam ima Nina več težav, saj jih v šoli ponavadi delajo skupaj. Je pa pomembna še ena stvar, ki jo je izpostavila Nina. Jedača! Nina prisega na mamino kuhinjo, ta ji je precej bolj pri srcu kot šolska, pri pripravi pa večkrat pomaga tudi sama. Čeprav je pri kuhariji mama prejela plus točke, pa ji je Nina podelila tudi minus. Nekoliko manj ji je namreč všeč, "ker mami hoče, da veliko bere". 

Jure je pisal po gozdnih tleh

Za prvošolca Jureta "delo od doma ni težko, ker mi oči in mami zelo pomagata". Čez vikend so se tako družinsko odpravili tudi v gozd, saj je imel nalogo za tehnični dan. Narediti so morali izdelek iz vejic in listov, torej materiala, ki ga najdejo v naravi. Med drugim je iz njih na gozdna tla izpisal svoje ime in ime svoje sestrice. 

Mami se včasih dere

Mamica drugo in tretješolke pa je poročala, da sta deklici na splošno resni. Vsako jutro se uredita, počešeta, kot da gresta v šolo. Všeč jima je, da se pouk začne kasneje, da so odmori daljši, hrana doma boljša in da "mami še kar v redu poučuje". Doma jima ni všeč, ker po treh tednih že zelo pogrešata sošolce in celo učitelje, ker se mami včasih mal dere in morajo biti ves čas doma ter se ne smejo družiti s sošolci. "Definitivno jima je boljše v šoli. Dolgoročno jima ne bi bil všeč takšen pouk od doma," je dodala.

Zanimivosti

zenska s hranilnikom
Zanimivosti

Ti ugodni izdelki so si prislužili znak “ODLIČNA KAKOVOST”

položaj otroka, vaja, joga
Jutranja telovadba

Ko vstanemo, najprej temeljito razgibajmo zaspane ude

potos, zalivanje, sobna rastlina
Zelena oaza

Sobne rastline za vse, ki jim vrtnarjenje ne gre najbolje od rok

mikrovalovna pečica
Nepogrešljiv aparat

Določeno hrano lahko v mikrovalovni pečici raznese ali pa celo zogleni

kavni aparat
Čiščenje in vzdrževanje

Poskrbite, da vam dragega kavnega aparata ne uniči vodni kamen

rep03-2025_naslovka
Zanimivosti

Obračun v političnem zakulisju: tarča je Robert Golob, ne Boštjan Poklukar