V tem pogledu je najbolj severna koroška občina edinstvena – na vodovodnem zajetju, ki dovaja vodo, se namreč pasejo krave, med njimi pa stoji tudi klorirna postaja, ki dodaja klor v vodo praktično že isti trenutek, ko pride na površje. Tako Dravograjčani pijejo pitno, ne pa tudi zdravo vodo, kar je bila ena od dveh tematik, zaradi katere so krajani Dravograda zahtevali srečanje z občinsko oblastjo.
»Voda se peni, ko se nalije v kozarec. Ko se tuširam, imam občutek, da sem v bazenu, vse nas srbi koža, težave imamo z želodcem,« je povedala ogorčena Dravograjčanka.
Vodstvo občine doslej problematiki vode in pozivom Dravograjčanom, da se to uredi, do zdaj ni posvečalo veliko pozornosti. Na sredinem zboru so prisotni krajani enoglasno potrdili predlagane sklepe, da je to problematiko potrebno urediti takoj, kar je obljubila tudi županja Marijana Cigala. Izboljšan naj bi bil tudi dialog s samimi krajani.
Med prvimi koraki bo pospešeno delovanje v smeri vpisa zajetja v vodovarstvena območja v Sloveniji in sanacija onesnaženega vodnega zajetja, v bližini katerega pašna skupnost s subvencijami države pase krave. Kljub temu, da bo med kmeti nekaj nejevolje, sta voda in zdravje na prvem mestu, je za lokalno televizijo še dodala županja Marijana Cigala.