Na ministrstvu odgovarjajo, da dokončne odločitve o statusu omenjenega zdravstvenega doma še niso sprejeli.
Časnik Dnevnik je v minulih dneh poročal, da se na ministrstvu za zdravje in ljubljanski občini pogovarjajo o pripojitvi Zdravstvenega doma za študente na Aškerčevi cesti k Zdravstvenemu domu Ljubljana.
Na zdravniški zbornici opozarjajo, da je zdravstveno varstvo za študente v Sloveniji trenutno zgledno urejeno, s strokovno-medicinskega vidika pa je tudi nujno, da je študentom še naprej dostopno v dozdajšnjem obsegu. Zato zahteve študentov, da se omenjeni zdravstveni dom ohrani, podpirajo.
Zdravstvena mreža bi se skrčila, čakalne dobe podaljšale
Zaprtje zdravstvenega doma za študente bi bila po mnenju zdravniške zbornice tudi nelogično s strokovno-medicinskega vidika, "še posebej v luči stališč ministrstva za zdravje, ki ves čas poudarja pomen javnega zdravstva, njegove dostopnosti in čim krajših čakalnih vrst". "Z ukinitvijo študentskega zdravstvenega doma in pripojitvijo zdravnikov k javnemu Zdravstvenemu domu Ljubljana bi se zdravstvena mreža skrčila, čakalne dobe pa podaljšale," so zapisali.
V študentskem društvu Iskra so nad nameravano ukinitvijo omenjenega zdravstvenega doma ogorčeni. Ministrstvo za zdravje in mestno občino pozivajo, da jasno predstavita svoje argumente, ki govorijo v prid ukinitvi zdravstvenega doma. Jasno naj tudi predstavita razloge, "zaradi katerih so svoje načrte skrili pred študentsko javnostjo" ter kakšna je alternativna rešitev, so zapisali.
Proti ukinitvi so se pred dnevi zavzeli tudi v Študentski organizaciji Univerze v Ljubljani. "Vemo, da kar 60 odstotkov študentov ljubljanske univerze prihaja iz drugih občin, kjer imajo tudi osebnega zdravnika. Zelo smo tudi presenečeni nad tem, da nas o teh namerah ministrstvo ni obvestilo, čeprav je ravno naša organizacija pred več kot dvajsetimi leti predlagala ustanovitev tega zdravstvenega doma," je za Dnevnik povedal predsednik Klemen Peran.