Pravilno čiščenje
Še bolj pomembno od tega, ali zobna krema vsebuje abrazivne snovi, je, da zobe pravilno čistimo. Nepravilna tehnika ščetkanja in pretrda ščetka lahko vplivata na odmikanje dlesni ter razgaljanje zobnega vratu in korenine.
Kava, pravi čaj, rdeče vino in cigarete so dokazani sovražniki belih zob. Čiščenje pomaga, a čudežev od zobnih krem ne moremo pričakovati, barva zob je odvisna tudi od barve sklenine. Če je vaša sklenina bolj prosojna in zato skoznjo bolj preseva rumenkast dentin, a si kljub temu želite biserno bele zobe, boste morali k zobozdravniku. Pomaga le profesionalno beljenje, njegov učinek pa tudi ni večen.
Bodo zobje res bolj beli?
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Glede na rezultate testa ne. Zobje samo po čiščenju z »belilno« zobno kremo (v nasprotju s trditvami oglaševalcev) ne bodo bolj beli. Za viden belilni učinek bi morali namreč prodreti prav do zobovine (dentina), za to pa zobne kreme, ki jih kupimo v trgovinah, drogerijah ali lekarnah, niso dovolj močne, prav tako ne zobne krtačke, prekratek je tudi čas umivanja zob. Pomaga le profesionalno beljenje.
Imate občutljive zobe?
Usodna kombinacija: abrazivna zobna pasta, pretrda ščetka in nepravilna tehnika čiščenja.
Načeloma abrazivne snovi v zobni kremi, ki jo lahko kupimo v trgovini, ne bi smele škoditi zdravi sklenini, ki je najtrša snov v telesu. A če imate občutljive zobe ali že poškodovano sklenino (razgaljeno zobovino), raje izberite zobno kremo, ki ne obljublja biserno belih zob. Velikost in trdota abrazivnih delcev v zobnih kremah posameznih proizvajalcev sta različni, zato se potrošniške organizacije zavzemajo, da bi bilo na deklaraciji obvezno navajanje abrazivnega učinka.