»Tožilstvo je ocenilo, da je v danem primeru sicer prišlo do žaljivih zapisov, vendar pa sta imela obtoženca upravičen razlog, da sta verjela v to, kar sta zapisala. Do takšne ocene je tožilstvo prišlo na podlagi izvedenega dokaznega postopka in ustavne odločbe, ki dopušča žaljivo kritiko v zadevah javnega pomena, če je kritik imel upravičen razlog, da verjame v zapisano,« je pojasnil vodja novomeškega okrožnega tožilstva Srečko Hočevar.
V zadevah javnega pomena je žaljiva kritika dopustna, če ima kritik upravičen razlog, da verjame v zapisano.
Dodal je, da v primerih, ko državni tožilec umakne obtožnico, lahko oškodovanec, ki prevzame pregon, vztraja pri vloženi obtožnici ali pa vloži novo.
NE BO VZTRAJAL
Borut Škerlj, odvetnik nekdanjega šentjernejskega župana, je povedal, da njegov klient ne bo vztrajal pri obtožnem predlogu, saj si tega kot fizična oseba ne more privoščiti. »Zato je sodišče že obvestil, da ne prevzema kazenskega pregona. Ostaja pa pri leta 2014 vloženi odškodninski tožbi, v kateri uveljavlja odškodnino,« je dodal.
Glede na zapisano je mogoče predvidevati, da bo sodišče, ko je razpisana obravnava, izdalo zavrnilno sodbo.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
PRIČAKOVANO
Za komentar smo poklicali Alberta Pavliča, ki je izpostavil, da je takšno odločitev tožilstva pričakoval. »Ovadba je zloraba instituta, če se uporablja za politično obračunavanje. Tožilstvo je preko zaslišanja spoznalo, da navedbe Franca Hudoklina ne držijo. Prepričan sem, da se bo isto izkazalo tudi v primeru odškodninske tožbe.«
SPORNO GLASILO
Razlog, da sta se na novomeškem sodišču znašla nekdanji vodja šentjernejske svetniške skupine Ljudska alternativa (sedanji podžupan, sicer delavski direktor pri Slovenskih železnicah) Albert Pavlič in vodja civilne iniciative Glas ljudstva Samo Hudoklin (v tem mandatu direktor šentjernejske občinske uprave), je star tri leta. Omenjena sta namreč leta 2013 v vsa gospodinjstva v občini poslala glasilo Šok in dva letaka, v katerih sta pisala o poteku dogodkov glede odmere komunalnega prispevka, pri tem pa uporabila sočno besedišče.