Mladenič je izginil 31. avgusta v naselju Trnsko v Zagrebu, kjer je tudi živel, signal njegovega mobilnega telefona pa je bil zabeležen dan prej ob 21.50 uri ob Mostu mladosti na Savi. Zadnji signal pa teden dni kasneje, in sicer blizu Avenije Marina Držića. Od takrat naprej mobilni telefon ni bil več vklopljen.
Brat razočaran nad delom policije
Brat pogrešanega mladeniča, Tomislav Lončar, meni, da institucije ne storijo vsega, kar je v njihovi moči, da bi odkrili usodo njegovega brata. Tako se je odločil, da je za portal Slobodna Dalmacija podrobneje opisal dogajanje zadnjih dveh mesecev.
"Na žalost je minilo že preveč časa, in nimamo nobenih informacij o bratu. Rezultati objave v medijih niso obrodili sadov, razen enega obvestila o osebi, ki je bila zelo podobna njemu, vendar na koncu ni bil on," pripoveduje skrušen brat, ki je med drugim dejal, da se je sedem dni po bratovem izginotju njegov mobilni telefon pojavil na aplikaciji Messenger. Prepričani so bili, da je to Zvonimir, zato je eden od družinskih članov poslal klic, na katerega se je odzvala neznana oseba.
Zvonimirjev mobilni telefon našla neznana oseba
Kot je pojasnil, je ta oseba trdila, da je mobilni telefon našla po naključju med vožnjo s kolesom ob reki Savi. "Potem ko smo ji povedali zgodbo o izginotju, nam je rekla, da ji je žal in da nam bo mobilni telefon pustila na enem naslovu v Zagrebu. Najprej smo poklicali policijo na ta naslov, nato pa smo samoiniciativno obiskali ta naslov in še dva druge v okolici Zagreba, vendar mobilnega telefona nismo našli na nobenem od njih. Upali smo, da bomo prišli do mobilnega telefona, vendar se to ni zgodilo."
Vzel je teden dni dopusta in se posvetil iskanju pogrešanega brata. Med drugim je preiskal zavetišča za brezdomce in se ustavil na policijski postaji. »Informacija, ki sem jo dobil od policije, da poznajo identiteto osebe, ki je našla mobilni telefon, mi je takrat olajšala dušo. Saj je pričakoval, kot je pojasnil, da bo to obrodilo sadove, da bo policija našla to osebo. Vendar so po dveh meseci še vedno na začetku. Policiji namreč ni uspelo izslediti te osebe.
Zato jo brat pogrešanega 26-letnika prosi, da se jim javi in pojasni najdbo. Ob tem se družina pogrešanega sprašuje, zakaj je ravno po sedmih dneh oseba našla mobilni telefon na nasipu, kjer se dnevno giblje veliko ljudi. Ga je prižgala in odklenila s kodo. "Zakaj je odgovorila na klic in zakaj nas je kasneje poklicala, dala navodila, kje ga bo pustila, če potem tega ni storila. In zakaj policija skriva njeno identiteto?", so vprašanja, na katera išče odgovor Tomislav Lončar, ki pravi, da ne želi nikogar obtoževati, ampak želi le resnico o tem, se dogaja pri iskanju pogrešanega brata. Kot še dodaja, jim policija podrobnosti ne razkriva, saj je preiskava v teku. "V enem od pogovorov so mi tudi dejali, da ne bomo uspeli ustvariti medijskega pritiska na policijo, ker so storili vse, kar je v njihovi moči."
Brat poziva, naj preiščejo reko Savo
Vendar brat pogrešanega dvomi v njihovo delo. Čudi se, zakaj do danes niso preiskali reke Save. Za pomoč se je obrnil tudi na zasebnega detektiva, vendar kot poudarja, mu ne morem posredovati veliko informacij, kje naj začne iskati, saj vse podrobnosti pozna le policija. Ob tem se sprašuje, če bo policija z njim sploh sodelovala. Najbolj pa si želi, da se naredi vse, kar je v moči institucij, da bi Zvonimirja poskusili najti. "Razumem, da je včasih težje najti živega človeka kot mrtvega, in prav zato pozivam, če je že najslabše, da se Savo preišče," je še dejal brat pogrešanega mladeniča.
Ob tem naj še dodamo, da je Zvonimir Lončar visok 185 centimetrov, ima rjave lase in oči. Je šibke telesne postave in na dan izginotja je nosil črno trenirko, modro majico s kapuco in bele športne copate. Če želite pomagati zaskrbljeni družini ali ste videli pogrešanega mladeniča ali imate kakršne koli informacije, prosijo, da obvestite najbližjo policijsko postajo.