Paris Hilton je trdila, da naj bi zaposleni na šoli Provo Canyon v Utahu njej in drugim učenkam nasilno "izvajali preglede materničnega vratu". A zdravniki sploh niso bili prisotni.
"To se je dogajalo zelo pozno ponoči. Okoli treh ali štirih zjutraj, so mene in druga dekleta odpeljali v posebno sobo in opravljali tako imenovane zdravniške preglede," je 41-letna Hiltonova dejala v članku za New York Times.
Nadalje je trdila, da "pregledov ni opravljal zdravnik", ampak "je šlo za nekaj različnih članov osebja, ki so nas položili na mizo in v nas vtaknili svoje prste. In ne vem, kaj so počeli, ampak vem, da niso bili zdravniki. In to je bilo res strašljivo in to je nekaj, kar sem blokirala v svojem umu." Nadaljevala je: "Toda zdaj se mi to ves čas vrača in veliko razmišljam o tem. In zdaj, ko kot odrasla gledam nazaj, vem, da je to zagotovo bila spolna zloraba."
Zvezdnica je svojo grozljivo izkušnjo podrobno opisala tudi na Twitterju, kjer je zapisala, da je bila "prisiljena ležati na oblazinjeni mizi", razširiti noge in se podvreči "pregledu materničnega vratu". "Jokala sem, medtem ko so me držali na tleh in rekli ‘Utihni. Bodi tiho. Nehaj se boriti, sicer boš šla v Obs’," je povedala Hiltonova in dodala: "Pomembno je, da odkrito spregovorim o teh bolečih trenutkih, da se bom lahko pozdravila."
Hiltonova je v preteklosti nenehno govorila o svojem bivanju v spornem internatu in se javno zavzemala za reformo tovrstnih ustanov, ki jih je obiskovala Hiltonova. Hiltonovo so starši poslali v Provo, ko je bila stara 16 let, saj naj bi bila preveč uporniška. Tam je bila 11 mesecev, preden so jo vrnili domov. Leta 2020 je izdala dokumentarni film "This Is Paris", v katerem je prikazala širšo sliko svoje težavne mladosti in travmatične izkušnje v internatu.
"Vedela sem, da bo slabše kot kjer koli drugje," je Paris povedala o šoli v Utahu in dodala: "To naj bi bila šola, vendar [pouk] sploh ni bil v ospredju. Od trenutka, ko sem se zbudila, do trenutka, ko sem šla spat, so vpili name, to je bilo neprestano mučenje."
Paris je o svojih težavah v šoli spregovorila skupaj s tremi nekdanjimi sošolci, ki so potrdili njene trditve o zlorabah. Zdaj uspešna poslovna ženska je v dokumentarnem filmu povedala, da so jih na silo hranili z zdravili, jih za kazen vrgli v samice tudi po ‘20 ur na dan’.
"Vsak dan sem imela napade panike in jokala," je dodala. "Bila sem tako nesrečna. Počutila sem se kot zapornica in sovražila sem življenje," je dejala. Na videz peklenska izkušnja, ki jo je Paris doživela v šoli, se je končala, ko je leta 1999 dopolnila 18 let, in se vrnila v New York, o svoji izkušnji pa vse do zadnjih let ni želela govoriti. "Bila sem tako hvaležna, da sem odšla od tam, da tega sploh nisem želela več omenjati. Bilo je nekaj, česar sem se sramovala in o tem nisem želela govoriti."
Hiltonova se je vključila v prizadevanja za zaustavitev zlorabe otrok v šolah. Igralka se je maja povezala z Unsilenced.org in Breaking Code Silence ter skupaj z 200 drugimi žrtvami govorila v Washingtonu, kjer je pozvala k zveznemu ukrepanju proti tovrstnim ustanovam. Paris je sodelovala z zakonodajalci pri uveljavljanju zakonodaje, vključno z zakonom o industriji "problematičnih najstnikov" - SB127 -, ki je bil podpisan leta 2021. Namen zakona je bil uvesti večji vladni nadzor nad mladinskimi centri za zdravljenje v Utahu. Maja je skupaj z zakonodajalci obiskala Washington, da bi podprla zakon o zvezni odgovornosti za nastanitvene ustanove, ki namerava dodatno raziskati domnevne zlorabe v teh ustanovah ter oblikovati listino o pravicah mladih v nastanitvenih ustanovah.