Meghan Markle (40) se je preselila v Kalifornijo, kjer si zdaj ustvarja kariero v Združenih državah Amerike. Govori se, da želi vojvodinja Susseška delati v politiki. Vendar pa kraljevi strokovnjaki menijo, da bi lahko bil en del njene preteklosti "uničujoč" za ta cilj.
Meghan Markle si menda želi delati v politiki
Odkar se je Meghan s princem Harryjem preselila v Kalifornijo, se govori o njeni morebitni karieri v politiki. Nič čudnega, saj svoj glas in slavo redno uporablja za izpostavljanje problematik, ki so ji pri srcu.
Po besedah avtorja Toma Bowerja, ki bo izdal biografijo o Meghan, vojvodinjo še vedno zanima politična kariera - le ne v Angliji.
Novinar Tom Bower je napisal knjigo o Meghan - “gre za neavtorizirano biografijo, ki naj bi izšla nekje prihodnje leto," je povedala kraljeva dopisnica Natalie Oliveri. "V tej knjigi opisuje, da Meghanine politične ambicije niso izginile. Pravi, da vojvodinjo v prihodnosti čaka veliko vznemirljivih stvari, njen načrt zavzema osvojiti Ameriko in nato osvojiti svet."
Pred kratkim se je Meghan odločila, da se bo povezala s politiki in se zavzela za plačan starševski dopust (ki v ZDA nikakor ni pravilo). Napisala je odprto pismo kongresu in opravila telefonske pogovore z nekaj senatorji.
Kraljevi strokovnjak pa meni, da bi lahko bil en del njene preteklosti "uničujoč" za politično kariero
Ljudje, ki se potegujejo za javne funkcije, morajo imeti popolno preteklost, brez spodrsljajev in nevšečnosti, ki bi jih lahko nasprotniki izkoristili za napad. Meghan bi morala biti pri tem bolj previdna, če jo v prihodnosti čaka politična kariera.
"Že od otroštva je aktivistka in je izjemno zgovorna, zato se zdi politika naravno nadaljevanje njene kariere," je povedal kraljevi strokovnjak. "O tem se špekulira že več mesecev."
Na Meghan slabo luč meče tudi njena družinska situacija. Najprej se je oddaljila od svoje rodne družine (čeprav mogoče z dobrim razlogom), razen mame, nato pa je odtujila še celotno družino svojega moža (tudi v tem primeru, mogoče z dobrim razlogom, mogoče ne).
Strokovnjaki predvsem menijo, da bi lahko njen razvpiti intervju z Oprah Winfrey marca 2021 izkoristili njeni nasprotniki.
"Uničujoči intervju pri Oprah je bil takrat v Ameriki velik uspeh, vendar jo bodo deli tega intervjuja v prihodnje še preganjali - številne netočnosti, ki jih je izrekla in uničujoči vidiki intervjuja bi lahko bili izjemno koristni za morebitne politične nasprotnike," je pojasnil kraljevi poznavalec. "Mislim, da ne bo treba dolgo čakati, da bi jo videli, kako na odru poskuša pridobiti volivce na svojo stran," je še dodal.
Nekateri pozivajo Meghan Markle, naj preneha uporabljati svoje britanske nazive
Ko se je Meghan poročila v kraljevo družino, je prevzela žensko različico Harryjevega naziva in postala vojvodinja Susseška. Meghan ta naziv še vedno uporablja v svoji novi karieri v ZDA. Kot poroča Politico, se je Meghan, ko je poklicala senatorje glede plačanega starševskega dopusta, predstavila tudi s tem nazivom.
Vendar pa kritiki pozivajo Meghan, naj pri udejstvovanju v politiki v ZDA opusti ta naziv.
"Zlorabila je naziv kot namig, da je del angleške kraljeve družine, ko je poskušala vladi druge države povedati, kako naj ukrepa," je dejala znana avtorica kraljevih vsebin.
Po poročanju časopisa The Times naj bi jo pozvali na opustitev kraljevega naziva med političnim udejstvovanjem tudi člani kraljeve družine. Vsi člani kraljeve družine se namreč strogo izogibajo kakršnegakoli političnega udejstvovanja ali političnega opredeljevanja nasploh. Uporaba naziva je bila neumestna tudi zato, ker britanska kraljeva družina nima nobene besede v ameriški politiki.