Dopustniška pustolovščina zakoncev, ki so se jima občasno pridružili tudi družinski člani in prijatelji, je trajala kar 77 dni. Na pot sta se odpravila 6. junija, obiskala pa sta Francijo, Italijo, Hrvaško in Črno goro.
Luksuzni hoteli, stanovanja, jahta, zasebni avioni so bili njuna prebivališča in prevozna sredstva.
Neimenovani vir je srbskemu časniku informer.rs razkril, da je celotna dogodivščina zakonca Živojinović stala okoli pol milijona evrov.
Samo polet s privatnim avionom od Beograda do Nice, kamor sta priletela, da bi od tam odšla v Monako, ju je stal okoli 8.000 evrov.
V ministurni kneževini imata namreč luksuzno stanovanje, tako da jima vsaj najema ni bilo treba plačati, saj so sicer cene tam precej zasoljene - pa ne, da si ne bi mogla privoščiti.
Po nekaj dneh sta se jima pridružila sin Filip z ženo Aleksandro, potem pa še Viktor in njegovo dekle Sandra. Tudi oni so pripotovali z najetimi letali.
Seveda so čas porabili tudi za obiske elitnih restavracij, kjer so naročali najdražja vina in tamkajšnje specialitete. Velikokrat naj bi na večer porabili tudi po 5.000 evrov, pravi neimenovani vir. "Kadar se Živojinovići lotijo hrane in pijače, ne skoparijo z denarjem," je dejal vir, ki je družini zelo blizu.
Največ denarja naj bi B&B porabila za najem jahte, s katero so križarili po Sredozemskem morju in Jadranu.
Zakonca imata sicer svojo jahto, ki pa je trenutno zasidrana v Črni Gori, tako da sta v Monaku najela drugo, dolgo 30 metrov, in za najem plačala 240.000 evrov, še posebej pa sta plačala skiperja - 2.500 evrov na mesec. Čeprav imata oba dovoljenje za vožnjo plovil, pa jahte nista želela sama voziti.
Vsakič, ko sta se zasidrala v kakšni marini, sta najela tudi potapljače, ki so plovilo očistili alg in preverili ali je morda poškodovano. Za takšno uslugo je treba plačati od 150 do 200 evrov, kar je v primerjavi z ostalim pravi ništrc.
Prišteti je seveda treba tudi stroške osebja, ki je skrbelo za udobje in hrano dopustnikov.
Križarjenje so Živojinovići začeli, kot rečeno, v Monaku, potem pa so od tam odpluli v Cannes, Nico in na Korziko, se ustavili v Neaplju, Bariju in Santa Marii di Leuca, odkoder so prečkali Jadransko morje do Hrvaške in od tam v Črno Goro, kjer so ostali le en dan, da bi se potem odpeljali še do Dubrovnika.
Seveda je treba pri tem računati, da so v vsaki marini morali plačati parkirnino, ki v Monaku in na francoski riveri stane 1.000 evrov, na Hrvaškem pa "samo" 200 evrov.
Okoli 13.000 evrov ju je stalo tudi gorivo, ki sta ga morala dotočiti, čeprav je jahta ob najemu imela poln rezervoar.
Koliko so zapravili sproti - za sladoled ali pizze - pa ni znano ...