Kdo pravzaprav je Eva Pavli?
Eva Pavli je že od malega vpeta v umetnostne vode, saj je bil njen dedek Marjan Tršar priznan slovenski slikar, mama pa je po izobrazbi arhitektka ter izjemen talent za risbo. Tudi oče, ki je po izobrazbi sicer veterinar, je svoj poklic kmalu zamenjal za delo grafičnega oblikovalca.
Eva je najprej obiskovala srednjo glasbeno in baletno šolo, kjer se je učila plesati klasični balet ter igrati na oboo in klavir. »Srednja glasbena in baletna šola mi je dala neko splošno glasbeno izobrazbo,« pravi.
Potem ko jo je končala, se je odločila za šolanje na likovni akademiji v Ljubljani, kar je bilo kar nekako samoumevno, glede na to, da je bil Evin dedek znan slovenski slikar Marjan Tršar. »Z dedkom sva preživela skupaj veliko časa. Kadar nisem vedela, kaj bi počela, sem odšla k dedku v atelje, saj so me tam čakali barve in čopiči.»
Med izobraževanjem na likovni akademiji v Ljubljani se je začela učiti petje pri profesorju Matjažu Robavsu. »Takoj sem vzljubila operno petje in vedela sem, da se nekoč želim ukvarjati s tem. Vendar se takrat še nisem odločila za študij opernega petja. To se je zgodilo pozneje, med absolventskim staležem na likovni akademiji.« Do takrat je imela Eva za seboj že kar nekaj ur petja pri profesorju Matjažu Robavsu in s tem bila tudi že nekako pripravljena za vstop na glasbeno akademijo, kjer je šolanje pozneje nadaljevala pri profesorici Barbari Jernejčič Fürst.
Po dokončanem magistrskem študiju na akademiji v Ljubljani, kjer je diplomirala celo pred opravljeno diplomo na likovni akademiji, se je vpisala na zagrebško akademijo za glasbo, smer izpopolnjevanje, kjer trenutno končuje študij pri profesorici Martini Zadro. »S profesorico sva se takoj ujeli. Ob vpisu na zagrebško akademijo za glasbo sem se zavedala tudi tega, da mi profesorica Martina Zadro lahko res veliko da. Čutila sem namreč, da še nimam tako razvite tehnike, kot bi si želela.« 30. novembra bo za Evo prav poseben dan, saj bo takrat imela na zagrebški akademiji za glasbo zaključni nastop. Nastopila bo s svojim modernim programom, ki ga je pripravila za to priložnost, a priznava, da ima pred tem nastopom kar malo treme.
Tosca beat
Skupina Tosca beat je nastala pred petimi leti in nam postreže z opernim petjem na moderno elektronsko podlago. »V času Tosca beata sem se res veliko naučila. Od tega, kako poteka studijsko delo, produkcijsko delo, do tega, kako v celoti poteka delo v glasbeni industriji.« S tem so se Evi nekako odprla tudi vrata za lastno ustvarjanje.
Solistična pot
Kar nekaj avtorskih pesmi je Eva napisala že za skupino Tosca beat. »Tam sem največ pozornosti namenjala temu, da bodo pesmi dobro zvenele v operni izvedbi.« Za solistično pot se je odločila popolnoma spontano. »Ko sem lani bolna ležala v postelji, sem dobila idejo, da naredim nekaj svojega, samostojnega.« Morda je k temu prispevalo tudi to, da se je do takrat v Evinem arhivu nabralo že kar nekaj avtorskih skladb, ki jih je ustvarila ter jih je morda začutila malce drugače, zato se ji niso zdele najprimernejše za izvedbo s skupino Tosca beat. Kakorkoli že, prvo samostojno pesem je izdala letos spomladi in se imenuje Okrog planeta. Pravi, da ji je malce žal, da zanjo ni posnela tudi videospota. A nič ne de, saj ji je veliki met zdaj uspel s pesmijo Let's go together, ki je bila izbrana tudi za uradno himno letošnjega svetovnega prvenstva v odbojki. Za to pesem je bil pred časom posnet tudi videospot in v njem lahko občudujemo tako glas kot tudi stas simpatične Eve.
Čeprav se je Eva začela učiti petja dokaj pozno, pri dobrih dvajsetih letih, ter je bila na glasbeno akademijo sprejeta šele pri 25 letih, ima pred seboj jasno postavljene cilje. Začrtano pot pa ji bo, o tem ne dvomimo, z njeno voljo ter znanjem tudi uspelo prehoditi.