Ko je leta 1696 je John Kosh kot kreativni in umetniški direktor delal pri založbi Apple Records, je imel pisarno v prvem nadstropju stavbe. Pred tem je že oblikoval naslovnico albuma in nekaterih singlov za Johna Lennona in druge glasbenike pod okriljem Apple Records.
V času, ko je bend delal album Abbey Road, je gospod Kosh že slišal nekatere zgodbice o nemirih v skupini, zato je oblikoval album, za katerega je takrat mislil, da bo njihov naslednji in tudi zadnji. Album bi se imenoval Get Back. Ker bi nasledil Beli album (ang. The White Album), je Kosh želel upodobiti ločene portrete članov skupine na črnem ozadju. Kot je po navedbah revije Rolling Stone dejal sam: »Nekako so se že razhajali in to naj bi bilo njihovo zadnje dejanje. Zato je bilo črno ozadje moj odgovor na The White Album, saj naj bi bilo to zadnje, kar bi storili. A sem se zmotil!«
Album je dejansko izšel leto dni za tem in obdržal enak videz. Dobil je le nov naslov Let it be. Vrnimo se v leto 1969. Nekega poletnega dne tega leta je John Lennon povabil Johna Kosha in publicista Dereka Taylora, da bi poslušala posnetke z acetatnega traku, ki je bil ravno rezan v kletnem studiu iste stavbe. Bil je album Abbey Road. »Sedel sem tam in poslušal, kar je do takrat slišalo le nekaj ljudi.
Ko je prišlo do pesmi I want you (She's so Heavy), sem skoraj omedlel. Bilo je tako dobro«, je, kot navaja Rolling Stone, dejal Kosh. Z zamenjavo Abbey Road za Get Back na urniku izidov albumov je moral Kosh hitro ustvariti novo naslovnico, in to v dveh dneh, saj so že zamujali, mediji pa so čakali na nov album.
No, 8. avgusta, natanko 50 let pozneje, na dan, ko so Betalesi prečkali Abbey Road za naslovnico, pa so se na tej cesti zbrali številni oboževalci skupine v spomin na obletnico tega dogodka. Zaradi ene najbolj ikoničnih naslovnic v zgodovini glasbe je ta prehod za pešce postal ena izmed največjih turističnih znamenitosti.
Vse, kar morate vedeti o sivi