Horoskop

Ko nehate izgovarjati te strupene besede, se vse obrne na bolje

tp
14. 8. 2020, 09.00
Posodobljeno: 15. 8. 2020, 11.34
Deli članek:

Kadar ste v družbi, poslušajte ljudi, kaj govorijo in kako to povedo. Lahko tisto, kar govorijo, povežete z njihovimi življenjskimi izkušnjami?

Profimedia
usta

Veliko ljudi živi življenje po načelu: »moral-a bi«. Ena od začetnic gibanj za samopomoč in ena najbolj prodajanih avtoric duhovne literature Louise L. Hay pravi: »Kadar zaslišim nekoga reči, da bi nekaj moral, takoj zaslišim alarmne zvonove. Obenem se ti ljudje čudijo, zakaj je njihovo življenje tako težko oziroma zakaj se nikakor ne more izvleči iz določene situacije. Na vsak način želijo nadzorovati stvari, ki jih v resnici ne morejo kontrolirati. Zaradi tega krivijo sebe ali druge, pri tem pa se sprašujejo, kako je to mogoče, da ne živijo svobodno.«


Mimogrede, na kaj vas spominja beseda mora(ti)? Na moro - nočno moro, kajne? In prav moreče stvari so tiste, ki jih ta beseda vedno znova priteguje.

Moram, moram, moram!

Louise svetuje, naj iz svojega besednjaka oziroma razmišljanja povsem odstranimo besedo 'moram'. Ko bomo to storili, se bomo osvobodili velikega dela obremenitev, ki smo si jih sami naložili. Ogromen pritisk nase ustvarjamo, kadar si govorimo: »Moram iti na delo. Moram to … moram ono … moram …« Dajmo namesto tega raje reči: 'izbiram'. »Izbiram odhod na delo, ker mi to sedaj omogoča, da plačam stanarino.« Beseda 'izbiram' odpira nove različne možnosti v našem življenju, kajti vse, kar počnemo, je v resnici naša izbira, celo takrat, ko se nam zdi, da ni tako.

Moja denarnica je polna, toda …

Ljudje pogosto uporabljajo tudi besedo 'toda'. Nekaj povemo, dodamo 'toda' in že dobimo dve nasprotujoči si zadevi. Na ta način sebi dajemo konfliktna sporočila. Poslušajte se, ko boste naslednjič uporabili besedo 'toda', pa boste videli, da na ta način z ritjo podrete vse, kar ste pred besedico 'toda' zgradili.

Ne pozabi!

Prav tako ne potrebujemo sugestije 'Ne pozabi'! Navajeni smo, da si ves čas govorimo: »Ne pozabi tega in tega …« In kaj se zgodi? Čeprav se resnično želimo spomniti, največkrat pozabimo. Vesolje namreč prepozna besedico pozabi in poskrbi, da se to tudi zgodi. Zato raje uporabljajte sugestijo 'spomni se' namesto 'ne pozabi'.

Estrada

Zanimivosti

neprepoznavni_1
Preprost program

Postanite neprepoznavni v samo nekaj tednih

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu