Zanimivosti

Iskali bodo sledi nezemeljske tehnologije

kl
26. 7. 2021, 20.27
Posodobljeno: 26. 7. 2021, 20.32
Deli članek:

Znanstveniki iz Harvardske univerze so začeli z novim projektom, ki bo vključeval znanstvenike iz različnih znanstvenih panog širom sveta.

Pixabay
Naslednja leta utegnejo biti še kako zanimiva
Projekt vodi profesor znanosti na odseku za astronomijo Harvardske univerze Avi Loeb, ki razlaga, da bo glavni cilj projekta iskanje "tehnoloških podpisov" morebitnih nezemeljskih civilizacij, ki bi jih lahko našli med opazovanjem Vesolja s teleskopi in drugimi astronomskimi opazovanji.


Med te tehnološke podpise bi lahko sodile orbitalne postaje okoli planetov, vesoljske sonde, vesoljske ladje ali večje "megastrukture", ki morda služijo za zajemanje energije s sonca ali črne luknje.

"Omuamua je bil prvi obiskovalec našega Osončja iz zunanjega vesolja - vsaj prvi, za katerega vemo - toda to ne pomeni, da bo tudi zadnji. In ena od raziskav v projektu je namenjena temu, kako najti strategije za iskanje in sledenje tovrstnim objektom," pravi Loeb. "Drugi del raziskav bo vključeal iskanje majhnih nezemeljskih satelitov, ki morda opazujejo Zemljo in analizo nepojasnjenih zračnih pojavov," dodaja.

Pri tem bo znanstvenikom pomagala tudi umetna inteligenca, ki bo iskala potencialne zadetke.

"Znanost ne sme zavračati morebitne razlage, ki vključujejo nezemeljsko civilizacijo, samo zaradi družbene stigme ali kulturnih preferenc, ki niso v skladu z znanstvenimi nepristranskimi empiričnima raziskavami," pravi Loeb. "Čas je, da si upamo pogledati skozi nove teleskope, dobesedno in figurativno." 

Potem ko so nepojasnjeni zračni pojavi postali s priznanjem ameriške vlade, da obstajajo, postali še bolj pomemben kot kdajkoli prej. Zanimanje za Nezemljane in možnost, da so nas ali pa nas še vedno obiskujejo, je v porastu. In če so inteligentna bitja res nekje "tam zunaj", bo morda prav projekt, ki je dobil ime po slovitem Galileu, priskrbel dokončne dokaze. Naslednja leta tako utegnejo biti še kako zanimiva.

Ali kot je Galileo sam zapisal v enem svojih del: "Vse resnice je laže razumeti, ko jih enkrat odkrijemo - potrebno jih je le odkriti."

Zanimivosti

cistilnica-novak04
Zanimivosti

Oblačilom in preprogam se splača privoščiti pravo nego

Klic dobrote 2023_Bernarda Žarn in Jure Sešek
Klic dobrote 2024

Dobrodelni koncert za pomoč družinam v stiski

leteči tigri
Claire Lee Chennault

Leteči tigri so rešili Kitajsko

_DSC5241
Zanimivosti

Huawei predstavil nove pametne ure in pojasnil pomen zabeleženih podatkov

20241028_100059_100551
Zanimivosti

Kaj je tako posebnega pri Huawei napravah, da Ciril Komotar ne more brez njih?

gus
3400 kilometrov v napačno smer

Kraljevi pingvin Gus močno zataval s svoje domovine na Antarktiki