Med te tehnološke podpise bi lahko sodile orbitalne postaje okoli planetov, vesoljske sonde, vesoljske ladje ali večje "megastrukture", ki morda služijo za zajemanje energije s sonca ali črne luknje.
"Omuamua je bil prvi obiskovalec našega Osončja iz zunanjega vesolja - vsaj prvi, za katerega vemo - toda to ne pomeni, da bo tudi zadnji. In ena od raziskav v projektu je namenjena temu, kako najti strategije za iskanje in sledenje tovrstnim objektom," pravi Loeb. "Drugi del raziskav bo vključeal iskanje majhnih nezemeljskih satelitov, ki morda opazujejo Zemljo in analizo nepojasnjenih zračnih pojavov," dodaja.
Pri tem bo znanstvenikom pomagala tudi umetna inteligenca, ki bo iskala potencialne zadetke.
"Znanost ne sme zavračati morebitne razlage, ki vključujejo nezemeljsko civilizacijo, samo zaradi družbene stigme ali kulturnih preferenc, ki niso v skladu z znanstvenimi nepristranskimi empiričnima raziskavami," pravi Loeb. "Čas je, da si upamo pogledati skozi nove teleskope, dobesedno in figurativno."
Potem ko so nepojasnjeni zračni pojavi postali s priznanjem ameriške vlade, da obstajajo, postali še bolj pomemben kot kdajkoli prej. Zanimanje za Nezemljane in možnost, da so nas ali pa nas še vedno obiskujejo, je v porastu. In če so inteligentna bitja res nekje "tam zunaj", bo morda prav projekt, ki je dobil ime po slovitem Galileu, priskrbel dokončne dokaze. Naslednja leta tako utegnejo biti še kako zanimiva.
Ali kot je Galileo sam zapisal v enem svojih del: "Vse resnice je laže razumeti, ko jih enkrat odkrijemo - potrebno jih je le odkriti."