Zanimivosti

FOTO: Žrtve množično sežigajo zaradi pomanjkanja kapacitet

M.K.
27. 4. 2021, 11.20
Posodobljeno: 27. 4. 2021, 11.26
Deli članek:

Drugi val okužb v Indiji, ki ga vodi “bolj nalezljiva in smrtonosna” različica, ki je bolnišnice spravila v krizo, terja svoje žrtve - trupla pa se kopičijo.

Profimedia
Zaradi pomanjkanja kapacitet so prisiljeni množično sežigati žrtve.

Zdravnik in vladni svetovalec dr. Zarir Udwadia, ki deluje v izjemno prizadetem Mumbaju, meni, da brutalni drugi val Covida v Indiji poganja “veliko bolj nalezljiva in verjetno veliko bolj smrtonosna” različica bolezni. Zaradi tega se je število okužb in smrtnih primerov povečalo. Danes poročajo že o 323.000 okužbah in 2.700 smrtnih žrtvah.

Za krizo je zdravnik obtožil predvsem vodstvo države in pozval, naj države pošiljajo tja cepiva za zaščito ljudi. 

Sodniki na višjem sodišču v Madarasu v mestu Chennai pa so medtem izjavili, da bi se morali indijski vladni uradniki soočiti z obtožbami za umor, ker niso predpisali pravilnih ukrepov za zajezitev širjenja okužbe in dovoljevali množične shode - kljub pozivom svetovalcev in stroke.

Profimedia
V Indiji se soočajo s hudim drugim valom.

Profimedia
Svojci žalujejo, a možnosti za dostojen pogreb mnogi nimajo.

Država s skoraj 1,4 milijarde prebivalcev se na oddelkih za intenzivno nego sooča s kroničnim pomanjkanjem prostora. V bolnišnicah primanjkuje kisika in mnogi so se prisiljeni zatekati v provizorične objekte za množične pokope in upepeljevanja, saj so pogrebne službe v državi postale preobremenjene.

Indijske oblasti se v prizadevanjih za odpravo pomanjkanja postelj v bolnišnicah obračajo na železniške vagone, ki so bili preurejeni v izolacijske oddelke. Po državi s helikopterji in vlaki prenašajo tankerje kisika.

ZDA so se zavzele za pomoč Indiji, prav tako namerava Francija v prihodnjih dneh pomagati z zalogami kisika, Anglija je nekaj pomoči že poslala.

Nevzdržni indijski drugi val je preplavil krematorije in družine umrlih so prisiljena žrtve sežigati tudi na svojih vrtovih

Profimedia
Po mnenju zdravnika so po koncu prvega vala prehitro razglasili zmago.

Profimedia
Če se bo cepljenje tam nadaljevalo po trenutni hitrosti, bodo čredno imunost dosegli šele čez 600 dni.