»Slike sem naredil posebej za to razstavo,« je povedal Anže. Nastalo je 24 ekspresivnih slik, kar pomeni, da vanje vnaša svoja trenutna občutja. »Nikoli ne vem, kaj bo nastalo na koncu,« pravi. »Pri slikanju vedno izhajam iz sebe. Tako so slike nekako energetski portal, njihov namen pa je pri opazovalcu vzbuditi neko energijo, prek katere ta moja občutja lahko začuti tudi sam,« razlaga.
Njegov vzornik je Banksy
Anže, ki je sicer študiral filozofijo, je slikarski samouk, zgled pa mu je bil, vsaj po načinu dela, slavni ulični umetnik Banksy. Tako kot on zelo rad pri svojem delu uporablja šablone in spreje, čeprav uporablja tudi tehnike akrila in kolaža. Na vprašanje, ali je kdaj razmišljal, da bi tudi on postal ulični umetnik, pravi, da je sicer že pustil nekaj »sledi« po slovenskih mestih, »vendar ta niso ravno za ogled,« doda.
Zakaj Šentjur?
Anžetu je umetniška žilica položena v zibko, bi lahko rekli, saj je njegova mama profesorica umetnosti in tudi sama slikarka. Prav ona mu je pri snovanju razstave in slikanju pomagala in svetovala. Njegovi predniki po očetovi strani pa so znani slovenski skladatelji, Ipavci iz Šentjurja, eden od njihovih bratov, ki ni bil skladatelj, pa je bil slikar. Zato tudi ni tako nenavadno, da je za razstavo svojih slik izbral ravno galerijo Zgornji trg v Šentjurju. Za povezavo pa je poskrbel tudi z okvirji za svoje slike, ki jih je izdelal iz okenskih okvirjev stare Ipavčeve domačije.
Prijateljev iz Kmetije ni bilo
Zaradi ukrepov na odprtju razstave ni bilo veliko ljudi, saj je bilo njihovo število omejeno. Je pa zanimivo, da se odprtja ni udeležil nihče od njegovih kolegov iz resničnostnega šova, čeprav jih je povabil. »Tega jim seveda ne zamerim,« pravi, »čeprav bi bilo lepo videti, da bi kdo prišel. Po drugi strani pa to tudi kaže njihov odnos tudi do mene.«