Ob tem so odprli najnovejšo pridobitev, Rimski teater, ki sprejme skoraj 800 gledalcev. Več sto udeležencev iz šestih držav je v štirih dneh predstavilo življenje in običaje v starem Rimu. V četrtek so začeli z odprtjem gledališča v Rimskem kampu Poetovio, kjer se je nato odvijalo osrednje dogajanje v taboru. "S tem dobivamo osrednji prostor, na katerem bomo lahko predstavljali skupine," je povedal predsednik Društva Poetovio LXIX Andrej Klasinc.
V soboto dopoldne se je odvila tradicionalna povorka po ptujskih ulicah, v nedeljo popoldne pa so zaključili dogajanje s posvetitvijo glavnega stebra za prihodnje Rimske igre. V soboto popoldne se je v teatru odvil osrednji kos programa z nemalo nastopi - od boja gladiatorjev iz gladiatorske šole v Puli, do vestalk, legionarjev, orientalskih plesalk in glasbene točke v latinščini.
Podobno kot lani je bil tudi letos program Rimskih iger prilagojen veljavnim ukrepom za preprečevanje širjenja novega koronavirusa. Sobotna povorka se tako ni odvila v obliki zgoščene kolone gladiatorjev, legionarjev, senatorjev, vestalk in drugih rimskih likov, ampak so se posamezni nastopajoči pomešali med obiskovalce v središču mesta. Rimski kamp Poetovio in vse njegove prebivalce so si lahko obiskovalci ogledali v soboto popoldan in v nedeljo.
Z Rimskimi igrami obujajo spomine na čase pred 2000 leti, ko je bil Ptuj oziroma Poetovio mogočno mesto. Najprej ključna vojaška postojanka, pozneje pa pomembno trgovsko in obrtno mesto z več kot 40.000 prebivalci.