Med 24. avgustom in 5. septembrom 2021 bodo v Tokiu potekale paraolimpijske igre. RTV Slovenija bo del svojega programa namenila vsebinskemu pokrivanju tudi tega športnega dogodka, s čimer bo znova sledila svojemu poslanstvu in viziji.
Slovenija tokrat na poletne paraolimpijske igre v Tokiu pošilja sedem športnikov, morda bo prav kdo od njih osvojil že 50. paraolimpijsko medaljo.
Ducat oddaj
Paraolimpijske igre, največji športni dogodek paraolimpijskih športnikov, se bo začel v torek, 24. avgusta 2021, ko se bo med 13. in 16. uro na drugem programu TV Slovenija odvil neposredni prenos otvoritvene slovesnosti. Komentator tega veličastnega dogodka bo Urban Laurenčič. Kot strokovna sodelavka bo z njim odprtje spremljala nekdanja odlična atletinja, tudi paraolimpijka Tanja Cerkvenik.
Poleg poročanja v dnevnoinformativnih oddajah bo ljubljanska ekipa v sestavi Andreja Okorn, Saša Jerković, Jolanda Bertole, Miha Mišič, Leon Andrejka in Stane Kos vsak dan pripravila polurne dnevne povzetke, ki bodo na sporedu ob 21. uri na TV Slovenija 2 (razen v petek, 27. avgusta 2021, ko bodo povzetki na sporedu ob 20.20). Skupaj bo to 12 oddaj.
Pri omenjenih oddajah bodo kot strokovni sodelavci sodelovali številni znani parašportniki, kot na primer Darko Đurić, Primož Jeralič, Alen Kobilica, Lena Gabršček. Novinarka Antonija Ražen bo s snemalcem Vidom Izlakarjem na prizorišču spremljala slovenske parašportnike in poročala o vseh zanimivostih iz slovenskega tabora z izjavami parašportnikov in trenerjev.
Televizija Slovenija je za paraolimpijske igre pripravila tudi petminutne portrete o življenjski in športni poti vseh sedmih slovenskih parašportnikov, ki potujejo v Tokio in ki so jih gledalci lahko spremljali že med pred kratkim zaključenimi olimpijskimi igrami.
Moj novi cilj
Sicer pa smo lahko le nekaj dni pred začetkom paraolimpijskih iger na TV Slovenija spremljali izobraževalno-dokumentarni film Tadeja Čatra Moj novi cilj, ki je predstavil zgodbe paraolimpijcev. V omenjenem filmu so nastopili parašportniki; udeleženci in dobitniki paraolimpijskih medalj (med drugim tudi dobitnik prve slovenske paraolimpijske medalje iz leta 1972), ki vsakodnevno potrjujejo, da se pomen profesionalnega športa ne skriva zgolj v tekmovalnosti, temveč tudi v možnosti vključevanja v družbo.