Raziskava, obljavljena v časopisu Journal of Psychology of Environmental je pokazala. da gledanje kvalitetnih oddaj o naravi lahko izboljša razpoloženje, zmanjša negativna čustva in lajša dolgočasje, ki ga sprožajo različne omejitve gibanja, ki so del ukrepov v času pandemije.
Ukrepi so pri mnogih ljudeh sprožili množico negativnih psiholoških posledic, vsebina, ki jo ljudje "zaužijejo" preko medijev, pa na vse še dodatno vpliva. Tako so v raziskavi primerjali vplive informativnih, filmsko/dramskih, zabavnih in dokumentarnih vsebin na televiziji.
"Naši rezultati kažejo, da gledanje posnetkov iz narave na televiziji zmanjšuje dolgočasje in izboljša razpoloženje," je dejal vodilni v raziskovalni ekipi Nicky Yeo. "Ljudje po svetu so soočeni z zmanjšanim dostopom do narave zaradi karantene ali policijske ure in naša raziskava kaže, da bi televizije lahko napetost, ki se zaradi tega pojavlja, pomagale zmanjševati na preprost način, s predvajanjem vsebin o naravi," dodaja.
Še boljše rezultate pa dajejo ogledi dokumentarcev ali narave z napravami za virtualno resničnost (VR), kaže raziskava.
Raziskovalci rezultate pojasnjujejo s tem, da je človek še vedno na nezavedni ravni močno povezan z naravo, katere del je.