Estrada

Predlagamo za branje ... Bojana Ivanović: Klub srečnih in uspešnih

Nejc Simšič
15. 8. 2020, 16.00
Deli članek:

★★★ REVIJA NOVA ★★★

Osebni arhiv
Bojana Ivanović

Danes 31-letni očarljivi pisateljici Bojani Ivanović, ki je bila pred leti znana kot manekenka, med drugim je pri 23 letih tekmovala na dveh najprestižnejših tekmovanjih, in sicer Miss Slovenije in Miss Universe, se je pred nekaj leti življenje obrnilo na glavo. Svojo zgodbo je lani predstavila v knjižnem prvencu 15 kil nesreče, zdaj pa je na knjižne police poslala že svojo drugo knjigo z naslovom Klub srečnih in uspešnih.

Osebni arhiv
Bojana Ivanović

Pravijo, da najboljše knjige nastanejo, ko pišemo iz lastnih izkušenj. Ravno to je v prvi knjigi 15 kil nesreče dokazala mlada in uspešna pisateljica Bojana Ivanović, ki jo odlikujejo simpatičnost, inteligenca in zvedavost.

Čeprav je bila pred desetimi leti uspešna manekenka in znan obraz lepotnih tekmovanj, je modno kariero pred leti obesila na klin in začela uživati življenje. Takrat je napisala prvo knjigo – ko se je v enem letu zredila za 15 kilogramov – knjigo pa je posvetila vsem, ki si želijo sprememb in hkrati izboljšati življenje. »Prvo knjigo sem napisala zato, da pojasnim, kako uničujoča so za nas prepričanja in vzorci, ki jih nosimo od otroštva, in da je to pravzaprav velik del razloga, zakaj ne dosegamo uspehov. Pomembno je slediti sebi in početi to, kar nas veseli,« je razkrila nasmejana Bojana, ki te dni predstavlja že svojo drugo knjigo z naslovom Klub srečnih in uspešnih.

»V nasprotju s knjigo 15 kil nesreče, ki je avtobiografija, je moja druga knjiga sestavljena iz kar 36 resničnih zgodb ljudi, ki so v življenju imeli podobne okoliščine, a danes živijo povsem nasprotno življenje. Nekateri med njimi so srečni, drugi niso. To pa je tudi namen oziroma sporočilo knjige, saj sem želela prikazati, kaj je res pomembno, da lahko živimo srečno, zadovoljno, izpolnjeno in uspešno.

Bralci bodo lahko med branjem teh različnih zgodb spoznali, kaj so 'srečni' naredili prav in kaj 'nesrečni' delajo narobe, da so nezadovoljni s svojim življenjem. V knjigi najdemo zgodbe o ljubezni, zdravju, prijateljstvu, karieri, prehodu v zlata leta ter srčnih željah, to so zame najpomembnejša področja za srečo in uspeh.« Bojana je namreč v zadnjem letu začutila, da ima pravo idejo in da bodo zgodbe v knjigi dale pravo, močno sporočilo, saj je ta polna »aha momentov« in smernic za srečnejše življenje.

»V vsaki izmed zgodb se skriva neki 'aha moment', ki nas lahko nauči oziroma da uvid v to, kaj smo delali narobe ali kaj počnemo prav. Teme so take življenjske, splošne, da so blizu tako meni kot vsakemu človeku. Knjigo sem razdelila na šest temeljnih področij, ki so po mojem mnenju najpomembnejša, da je človek lahko srečen in uspešen, to so ljubezen, zdravje, prijateljstvo, kariera, srčne želje, dodala pa sem tudi nekaj zgodb o prehodu v zlata leta, ki je tudi zelo pomembno življenjsko obdobje.«

Osebni arhiv
Bojana Ivanović

Težka pot do sreče
Bojana ne skriva, da je pred leti prestala težko bitko s sabo, zaradi česar se ji je življenje obrnilo na glavo. »Že kot deklica sem imela svoje sanje. Želela sem si postati pevka, želela sem pisati pesmi in knjige, takrat sem sicer želela pisati bolj romane. (smeh) Te želje so živele globoko v meni, navzven pa sem bila tako sramežljiva, da sem bila v šoli večino časa tiho in v ozadju, ko pa je bilo treba kaj povedati pred razredom, sem po navadi zmrznila in se tresla zaradi treme. Bila sem ranjeno dekle, z zelo slabo samopodobo ter omejena s prepričanji, ki so mi jih vsadili doma, da mi nikoli nič ne more uspeti, in po navadi mi tudi nikoli nič ni ali pa vsaj ne tako, kot bi si želela, saj je moja podzavest potrjevala ta prepričanja,« je priznala Bojana, ki je nekako plula skozi življenje in vedno krivila druge za svoje neuspehe in slabo počutje ter bila jezna, zakaj drugim uspeva. »Menila sem, da meni pač ni usojeno biti srečna ali uspešna, ter se imela za največjo luzerko. Verjetno bi še danes živela po starem vzorcu, če me ne bi zveza, v kateri sem takrat bila, 'prisilila', da sem se začela posvečati sebi.« S svojo drugo knjigo želi sporočiti, da je življenje veliko prekratko za obžalovanja, ker nismo naredili tistega, kar smo želeli, ter da je najpomembnejše, da zberemo pogum in naredimo vse tisto, kar si želimo, oziroma sledimo svojim sanjam, kar nam posledično prinaša srečo, uspeh, zadovoljstvo, mir v duši. »Nič v življenju ne boli bolj kot obžalovanje, da si si nekaj močno želel, pa tega nikoli nisi naredil. Velik fokus v knjigi je tudi na načinu razmišljanja, saj to določa, kako bo nekdo živel – negativno ali pozitivno,« še pove Bojana. »Zgodbe so take, da lahko bralci potem ugotovijo, kje je ključ, zakaj so potem nekateri postali srečni, drugi pa ostali ujeti v življenju, s katerim niso zadovoljni. Že v teh treh primerih lahko spoznamo, kakšno sporočilo zgodba daje.«

Mediaspeed
Bojana Ivanović

Osrečuje samo sebe
»Sem najbolj srečna, ko počnem tisto, kar me veseli. Pišem, pojem, pišem besedila za pesmi. Takrat se zame čas ustavi in sem v nekem svojem svetu, v ekstazi. Pozabim na vse okrog sebe, in to je zame definicija čiste sreče. Sreča je zame tudi to, da sem svobodna, da lahko sama razporejam svoj čas in obveznosti ter da nisem odvisna od nikogar. Sreča je zame tudi to, da sem živa, zdrava, da je zdrava moja družina, moj kuža. Sreča je pravzaprav vse in vsak trenutek, v katerem uživaš, se imaš dobro in počneš, kar te veseli,« še prizna pisateljica, ki danes ve, da je vse, kar je doživela do zdaj, bila njena življenjska preizkušnja in hkrati tudi največji blagoslov, ki ju jo morala prestati, da lahko zdaj končno sledi sebi in svojim sanjam.


Zanimivosti

cistilnica-novak04
Zanimivosti

Oblačilom in preprogam se splača privoščiti pravo nego

Klic dobrote 2023_Bernarda Žarn in Jure Sešek
Klic dobrote 2024

Dobrodelni koncert za pomoč družinam v stiski

leteči tigri
Claire Lee Chennault

Leteči tigri so rešili Kitajsko

_DSC5241
Zanimivosti

Huawei predstavil nove pametne ure in pojasnil pomen zabeleženih podatkov

20241028_100059_100551
Zanimivosti

Kaj je tako posebnega pri Huawei napravah, da Ciril Komotar ne more brez njih?

gus
3400 kilometrov v napačno smer

Kraljevi pingvin Gus močno zataval s svoje domovine na Antarktiki