Skupina tornadov je prejšnji četrtek opustošila mesto Ohatchee v ameriški zvezni državi Alabama, poroča britanski časnik The Guardian. Vrtinčasti vetrovi so za sabo pustili sled smrti in uničenja. Pojavilo se jih je kar osem, v razdejanju, ki so ga povzročili, pa je umrlo pet ljudi starih med 28 in 74 let. Več tisoč prebivalcev je ostalo brez strehe nad glavo, 35.000 domov je ostalo brez elektrike, nevihte pa so od potovanja v to zvezno državo odvrnile tudi ameriško prvo damo Jill Biden, ki je tam načrtovala obisk.
Vrtince so ustvarile supercelične nevihte, vsaj eden izmed njih pa je po površini divjal več kot eno uro, prepotoval pa več kot 150 kilometrov. Nevihte so se kasneje pomaknile vzhodno, proti zvezni državi Georgia, kjer sta se tal dotaknila še dva vrtinca in uničila mesto Newnan na zahodu te zvezne države. Tam o smrtnih žrtvah niso poročali, je pa vrata zaprlo več podjetij, ki jim je naravna katastrofa uničila sedeže, brez domov pa je ostalo vsaj 15 ljudi.
Vremenske težave pa ne pestijo le ZDA. Avstralija se tako že dlje časa sooča z najhujšimi sezonskimi poplavami v zabeleženi zgodovini. Na vzhodni obali so ponekod zabeležili skoraj en meter padavin, iz domov pa so oblasti evakuirale približno 40.000 ljudi. Poplave so terjale tudi vsaj dve smrtni žrtvi.
Na drugi strani pa na prebivalce Bližnjega vzhoda pripeka sonce. V Kuvajtu so tako denimo zabeležili rekordno visoke temperature v marcu. Ozračje se je namreč segrelo na 44,6 stopinj Celzija.