Na zahodu ZDA divja okoli 100 velikih požarov v naravi s katerimi se bori skoraj 20.000 gasilcev, guvernerka Oregona Kate Brown pa je povedala, da je doslej v dveh dneh zgorelo 3642 kvadratnih kilometrov površin. To je dvakrat več, kot ponavadi zgori v celotnem letu. Brownova je dejala, da sedaj res doživljajo posledice podnebnih sprememb.
V Oregonu divja okoli 30 požarov v naravi, ki so uničili celotna naselja. V četrtek so iz ženskega zapora v Wilsonvillu južno od Portlanda evakuirali tudi 1300 ljudi, oblasti pa se bojijo, da lahko ogenj pride tudi do Portlanda.
V osrednjem delu zvezne države so ljudi reševali na varno preko gora, jugovzhodno od Portlanda pa se združujeta dva velika požara, ki lahko ogrozita mesto s 650.000 prebivalci, kjer že od marca potekajo protesti proti policijskemu nasilju.
Še naprej gori tudi v Kaliforniji in državi Washington, do četrtka zvečer pa so v omenjenih državah v dneh dneh našteli skupaj devet smrtnih žrtev.
V Kaliforniji so požari letos uničili že skoraj milijon in pol hektarjev površin. Zgolj požar North Complex severno od Sacramenta je uničil 12.545 kvadratnih kilometrov površin in najmanj 2000 objektov.
V četrtek je bil izdan ukaz za evakuacijo 64.000 ljudi, večinoma iz okrožja Butte severno od Sacramenta. V državi, ki je zavita v dim, so letos našteli šest največjih požarov v zgodovini. Z ognjem pa se bori 14.000 gasilcev.
V državi Washington je doslej v tednu dni zgorelo 2426 kvadratnih kilometrov površin, umrl pa je leto dni star otrok, ki ga je ogenj skupaj s starši v sredo zajel med begom na varno. Starša sta preživela in sta bila v četrtek še vedno v kritičnem stanju. Guverner države Jay Inslee si je v četrtek ogledal ostanke naselja Malden z 209 prebivalci, ki je povsem uničeno.
Gori tudi v zvezni državi Wyoming, kjer požar, ki je uničil 13 kvadratnih kilometrov površin, ogroža nacionalni park Yellowstone. Požar Lone Star je izbruhnil 22. avgusta.