Zaradi množičnega obiska se je spletna stran britanskega parlamenta danes že večkrat sesula. Vsakih nekaj minut se to število zviša za nekaj tisoč podpisov, v eni minuti so jih zbrali tudi po 2000. Največ podpisnikov prihaja s severa Londona, ter iz mest Bristol in Brighton, kjer so tudi na referendumu leta 2016 podprli obstanek v uniji. Podpora prihaja tudi iz držav, kjer so velike britanske diaspore. 8000 ljudi je peticijo podpisalo v Franciji, 4000 pa v Španiji.
"Vlada ponavlja, da je izstop iz EU v skladu z voljo ljudstva. To trditev moramo ustaviti in dokazati javno podporo obstanku v EU," navaja peticija. Drugega referenduma o izstopu Velike Britanije iz Evropske unije verjetno ne bo, zato glasujte zdaj, poziva spletna peticija, ki so jo sprožili v sredo. Peticija "Prekliči člen 50 in ostani v EU" ima že več kot 700.000 podpisov, vsakih nekaj minut se to število zviša za nekaj tisoč podpisov.
Peticijo je sprožila Margaret Anne Georgiadou, ki je za britanski BBC v zvezi z množičnim odzivom dejala: "To je skoraj tako, kot bi se porušil jez." Predstavnik spodnjega doma britanskega parlamenta je potrdil, da so tehnične težave na spletni strani za peticijo povzročile "velike obremenitve sistema." Britanski parlament mora obravnavati vsako peticijo, ki jo podprejo v več kot 100.000 podpisi.
Velika Britanija naj bi iz EU izstopila čez osem dni - če voditelji EU na vrhu v Bruslju ne bodo podprli prošnje britanske premierke Therese May za podaljšanje brexita do 30. junija.