Kot pravi Bregman, so prava težava v boju za večjo enakost in socialno pravičnost bogataši, ki ne prispevajo pravičnega deleža, poroča britanski Guardian. Bergman na forumu o neenakosti prisotnih ni pozabil okrcati, da se je na govor Davida Attenborougha kar 1500 posameznikov pripeljalo z zasebnimi letali. »Ljudi slišim govoriti jezik soudeležbe, pravice, enakosti in transparentnosti, a nihče ne izpostavi resnične težave izogibanja davkom in tega, da bogati preprosto ne prispevajo poštenega deleža. Občutek imam, kot da sem na konferenci gasilcev, na kateri nihče ne sme govoriti o vodi,« je dejal Bergman. »Davki, davki, davki. Vse ostalo je po mojem mnenju sranje,« je zaključil.
Iz publike se je na tej točki oglasil Ken Goldman, nekdanji vodilni finančnik pri podjetju Yahoo, ki se je pritožil nad enostransko izbiro govornikov na odru ter dejal, da so davčne ureditve po svetu v dobrem stanju, saj svetovno gospodarstvo ustvarja rekordno število služb. Na kar se je odzvala izvršna direktorica nepridobitne organizacije Oxfam Winnie Byanyima, ki je Goldmana spomnila, da gre pri mnogih od teh služb za golo izkoriščanje. Kot primer je navedla delavce v perutninski industriji v ZDA, ki morajo med delom nositi plenice, saj ne smejo imeti premorov, med katerimi bi lahko skočili na stranišče. »To ni dostojno delo. To so delovna mesta, o katerih nam govorijo, ko pravijo, da globalizacija ustvarja službe. Kakovost delovnega mesta je pomembna. V številnih državah delavci nimajo več nobene besede,« je povedala Byanyima, se obrnila naravnost na Goldmana: »Napačne stvari seštevate. Ne seštevate človekovega dostojanstva, seštevate izkoriščane ljudi.«
Bregman je dogodek začinil še s twittom, v katerem je zapisal, da »se večina bogastva ne ustvari na vrhu, temveč se ga tam zgolj največ požre.«